Panorāma

Jānim Klīdzējam - 100

Panorāma

Satversmes tiesu vadīs Aldis Laviņš

Naudu slimnīcām vēl nepiešķir

Valdība vēl nevienojas par ministrijas prasītajiem līdzekļiem slimnīcām

Veselības sistēmas sakārtošanai un uzlabošanai vairāk naudas vajadzēs vienmēr, un Veselības ministrija mēģinās izmantot katru iespēju prasīt līdzekļus, norāda ministrijas pārstāvji. Taču šodien prasītos gandrīz 14 miljonus eiro no budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem valdība nebija gatava piešķirt.

Veselības ministrija no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem otrdien valdībai prasīja 10 miljonus slimnīcu tehniskajai uzturēšanai, 1,7 miljonus senioru bezmaksas ārstēšanai specifiskos gadījumos, piemēram, bezmaksas ģimenes ārsta apmeklējumus 80 un vairāk gadus sasniegušiem senioriem, ja viņi saslimuši ar gripu. Vēl 1,5 miljonus prasīja pacientu iemaksas samazināšanai slimnīcās un 158 tūkstošus eiro ar īpaši retām slimībām sirgstošu bērnu ārstēšanai.

„Vajadzības veselības aprūpē ir lielas. Mēs skatāmies jebkuru iespēju papildus līdzekļus dabūt. Un šobrīd mēs redzam, ka tas līdzekļu avots varētu būt no neparedzētiem gadījumiem,” norāda Veselības ministrijas valsts sekretārs Rinalds Muciņš.

Finanšu ministrija stingri iestājas pret budžeta līdzekļu neparedzētiem gadījumiem izlietošanu mērķiem, kas lielā mērā ir iepriekš prognozējami. Ministrijai bija arī citi iebildumi. „Nepieciešamais finansējuma pieprasījums ir jāprecizē. Ir nepieciešams detalizēti izvērtēt gan pieprasījuma apjomu, gan arī konkrēto pasākumu loku, kas ir ietverts šajos pieprasījumos,” sacīja Finanšu ministrijas valsts sekretāre Sanita Bajāre.

Turklāt Veselības ministrija prasot naudu pasākumiem, par kuru īstenošanu valdība vēl nemaz nav lēmusi, tāpēc vēl nav pamata tam piešķirt finansējumu.  Šo iemeslu dēļ Veselības ministrijas prasītos teju 14 miljonus eiro valdība šodien nebija gatava piešķirt.

Līdzekļu piešķiršana gan netika pilnībā atteikta. Ministru prezidente uzdeva Veselības ministrijai līdzekļu pieprasījumu saskaņot ar Finanšu ministriju, kā arī precizēt, kā potenciāli piešķiramā nauda tiks tālāk sadalīta starp slimnīcām. Valdība pie šī jautājuma varētu atgriezties vien augustā.  
Pēc sēdes Muciņš norādīja - tas, ka finansējumu nepiešķir jau šodien, nerada kritisku situāciju veselības nozarē. Taču tas dažām ārstniecības iestādēm varētu nozīmēt jaunus kavētus maksājumus.

Turpretim vismaz daļēji tika atbalstīts lūgums piešķirt vairāk finansējuma pusaudžu - narkomānu ārstēšanai un naudu slimnīcām, kurām  narkoloģisko pacientu pieauguma dēļ radušies papildu izdevumi. Jau ziņots, ka šiem mērķiem valdība piešķīra 188 tūkstošus eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti