Valdība varēs ārkārtējo situāciju pagarināt vairākkārt

Valdība varēs turpmāk nepieciešamības gadījumā lemt par ārkārtējās situācijas pagarināšanu vairākkārt, nevis tikai vienu reizi, kā tas bija līdz šim.

Par šādiem grozījumiem likumā "Par ārkārtējo situāciju un izņēmuma stāvokli" piektdien, 3. aprīlī, nobalsoja Saeima.

Līdz ar šīm izmaiņām, turpinoties apstākļiem, kuru dēļ ir izsludināta ārkārtējā situācija, Ministru kabinetam būtu tiesības pagarināt ārkārtējo situāciju vairākas reizes, neizsludinot jaunu ārkārtējo situāciju.  Katrs pagarinājums drīkstēs būt ne ilgāks par trim mēnešiem.

Pagarinot termiņu - neatkarīgi no pagarinājumu skaita -, visi lēmumi un rīkojumi, kas pieņemti ārkārtējās situācijas nodrošināšanai, būtu spēkā uz visu ārkārtējās situācijas laiku.

Attiecīgie lēmumi 24 stundu laikā tiek paziņoti Saeimas Prezidijam. Savukārt Saeimai ir tiesības noraidīt valdības lēmumu par ārkārtējās situācijas pagarināšanu.

Jautājumu par to, vai pagarināt Covid-19 dēļ izsludināto ārkārtējo situāciju, valdība varētu skatīt nākamnedēļ.

KONTEKSTS:

Ārkārtējo situāciju Covid-19 ierobežošanai valdība sākotnēji izsludināja līdz  14. aprīlim. Cīņai ar vīrusu noteica aizvien stingrākus ierobežojumus, mācībām skolās jānotiek attālināti, atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, brīvdienās daļēji slēgti tirdzniecības centri. Noteikti arī jauni pulcēšanās ierobežojumi, ārpus mājām vienkopus ļaujot atrasties ne vairāk par diviem cilvēkiem vai ģimeni.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. 25. martā pirmo reizi ir konstatēti pieci inficēšanas gadījumi cilvēkiem, kuri nav bijuši ārzemēs un nav bijuši kontaktā ar Covid-19 slimniekiem, kas nozīmē, ka vīruss cirkulē sabiedrībā.  

 

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti