Valdība uz kādu no nākamajām sēdēm atliek lemšanu ID kartes noteikt kā obligātas

Ministru kabinets otrdien, 17. jūlijā, uz kādu no nākamajām valdības sēdēm atlika jautājumu par grozījumiem Personu apliecinošu dokumentu likumā.

Valdība lēmuma pieņemšanu atlika, jo Iekšlietu ministrija vēl nav aprēķinājusi, kādu finanšu slogu radīs jaunā kārtība.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards par ID karšu ieviešanuEdgars Kupčs
  “Mēs esam sagatavojuši likumprojektu atbilstoši valdības iepriekš lemtajam. Šo karšu ieviešana pozitīvi varētu ietekmēt gan jauno tehnoloģiju un e-pārvaldes attīstību, gan valsts, gan biznesa sektoru,” skaidro vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (Nacionālā apvienība). “No 2023. gada šis dokuments kļūs par prioritāru. Nevis pase, bet elektroniskās identifikācijas dokuments kļūs par prioritāru. Tas stimulētu karšu izmantošanu gan personiskos, gan biznesa jautājumos saskarsmē ar valsts pārvaldi (..),” klāsta Gerhards.

  Izmaiņas paredz noteikt, ka no 2023. gada elektroniskās identifikācijas kartes būs obligāts identifikācijas dokuments visiem valsts iedzīvotājiem.

  Savukārt pase turpmāk būs izvēles dokuments, un to varēs izmantot kā ceļošanas dokumentu uz valstīm, kurās identifikācijas karte netiek atzīta par personu apliecinošu un ceļošanas dokumentu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti