Panorāma

Lietuvā pārtraukts "Belarusjkaļij" tranzīts

Panorāma

Lemberga lietu sāk izskatīt apelācijas instance

Valdība turpina spriest par Covid-19 ierobežojumiem

Valdība turpina spriest par Covid-19 ierobežojumu atcelšanu tuvākajā nākotnē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Ministru kabinets turpina spriest par iespējām atcelt Covid-19 dēļ ieviestos ierobežojumus tuvākajā nākotnē. Stratēģiju, kā to darīt, valdība plāno pieņemt jau šomēnes. Vīrusa izplatība gan joprojām ir augsta. Turklāt jāizstrādā ilgtermiņa plāns Covid-19 pārvaldībai.

Kaut gan saslimstība ar Covid-19 Latvijā ir augsta, ir arī labas ziņas. Situācija slimnīcās ir salīdzinoši stabila. Ar diagnozi Covid-19 slimnīcās pašlaik ārstējas gandrīz 900 iedzīvotāji. Taču to, kuriem Covid-19 ir pamatdiagnoze, ir krietni mazāk – 510 iedzīvotāji.

“Balstoties uz šo faktu, valdība cer šī mēneša laikā izstrādāt un pieņemt izejas stratēģiju no Covid-19 drošības pasākumiem, izsverot visus plusus un mīnusus no tā, kā mums vajadzētu tālāk rīkoties,” sacīja premjers Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”).

Otrdien, 1. februārī, valdības sēdē Kariņš pieļāva iespēju, ka varētu atteikties no “iekšzemes” Covid-19 sertifikātu izmantošanas atsevišķos gadījumos. Pagaidām gan Ministru prezidents neprecizēja, uz kuriem gadījumiem vai nozarēm tas varētu attiekties.

Tikmēr veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”) mudināja būt piesardzīgiem ar ierobežojumu mīkstināšanu: “Pie tik liela saslimušo skaita mēs nedrīkstam radīt apstākļus, pie kuriem vīrusam ir būtiski vieglāk izplatīties jeb citiem vārdiem – dzēst ugunsgrēku ar benzīnkannu būtu absolūti bezatbildīgi.

Viens no mūsu uzdevumiem šobrīd ir placināt šo milzu vilni, lai nepārsniegtu mūsu sistēmas robežas vēl lielākā mērā.”

Savukārt tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija) aicināja kolēģus domāt par ilgtermiņa Covid-19 pārvaldības plānu vismaz līdz septembrim. “Ja ir apgalvojums, kas ir arī pamatots, loģiski, ka mēs nevaram zināt visus scenārijus, kā visādi vīrusa paveidi rodas. Tas nekas. Jo, ja mums ir plāns pie vienas mūsu paredzētas situācijās, tad mēs sakām – jā, situācija mainījās šajā virziena, tad sāk darboties plāns B,” pauda Bordāns.

Kamēr Latvijā spriež par ierobežojumu atcelšanu, Eiropas līmenī stājās spēkā prasība par Covid-19 sertifikātu derīguma termiņu ieceļošanai dalībvalstīs. Proti, ieceļot Eiropas Savienības, Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstīs un Šveice būs iespējams, ja sertifikāta derīguma termiņš nepārsniedz 9 mēnešus.  

KONTEKSTS:

2021. gada rudenī Covid-19 saslimstībai Latvijā sasniedzot augstāko atzīmi, valdība līdz 11. janvārim izsludināja ārkārtējo situāciju, nosakot ierobežojumus ar mērķi palielināt Covid-19 vakcinācijas aptveri. Vēlāk, situācijai pasliktinoties, uz vairākām nedēļām tika ieviests "lokdauns" un mājsēde.

Beidzoties "lokdaunam", no 15. novembra iedzīvotāji brīvāk iepirkties, pulcēties un saņemt pakalpojumus var "zaļajā režīmā", proti, uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, bet cilvēkiem bez sertifikāta jeb "sarkanajā režīmā" ir pieejams pakalpojumu minimums.

Tikmēr gada nogalē bažas sāka radīt Covid-19 vīrusa omikrona paveida izplatība, kas vairākās valstīs novērota straujos tempos. Tāpēc ārkārtējo situāciju Latvijā pagarināja līdz 28. februārim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti