Valdība spriedīs par algu palielināšanu augstskolu pedagogiem

Šodien koalīcijas partiju Sadarbības sanāksmes sēdē spriedīs par augstskolu pedagogu darba samaksas paaugstināšanu. Kā ziņots, saskaņā ar likumu šogad algas jāpalielina arī augstskolu pedagogiem, bet tas nav izdarīts. Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku asociācija pieteikusi piketu, kas notiks otrdien gadījumā, ja valdība situācijai risinājumu neradīs.

Valdība spriedīs par algu palielināšanu augstskolu pedagogiem Paula Dēvica

Valdība nav izpildījusi likumā noteiktu normu par augstskolu pedagogu algu palielināšanas grafiku no šī gada. Tikmēr citu līmeņu skolotājiem algas pieaugs. Ar situāciju mierā nav Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība, kura pieteikusi piketu otrdien.

Pagājušajā nedēļā sarunās ar izglītības ministriju panākts īstermiņa risinājums – nepieciešamos 400 tūkstošus eiro algu pielikumam šī gada četriem mēnešiem ministrija ir gatava piešķirt no sava budžeta. Algu palielinājuma grafika izpildei no nākamā gada nepieciešami seši miljoni eiro – tie jāatrod valsts budžetā.

Sarunās arodbiedrībai premjers izteicis redzējumu, kā nākotnē novērst nesaskaņas par grafika izpildi un finansējuma avotiem. Ja valdībā šodien nelems augstskolu pedagogus atbalstīt, arodbiedrība rīt piketēs pie Ministru kabineta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti