Valdība sola labot «tehnisku kļūdu» saistībā ar pedagogu algas celšanu

Otrdien pēc ilgām diskusijām tika atbalstīts Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") vadītās valdības rīcības plāns. Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sēdē arodbiedrību sašutumu izraisīja jautājums par pedagogu darba samaksas pieaugumu.

LIZDA vadītāja Inga VanagaElla Semjonova
Lai arī iepriekš tika panākta vienošanās par pedagogu darba samaksas palielinājumu no šā gada septembra, valdības rīcības plānā minēts, ka tas tiks nodrošināts no nākamā gada. Vēlāk noskaidrojās, ka tā ir "tehniska" kļūda, un pedagogu darba samaksas pieaugums paredzēts šogad.

 

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku pedagogu arodbiedrības (LIZDA) vadītāja Inga Vanaga informēja, ka no idejas rīkot streiku pedagogi pagaidām neatsakās.

"Pārāk nopietns jautājums, lai paļautos uz to, ka tā ir tehniskā kļūda, bet publiski [ir pausta] apņemšanās šo kļūdu labot. Mēs esam devuši mēnesi laika, lai valdības pārstāvji un parlamenta pārstāvji to pierādītu un veiktu grozījumus normatīvajos aktos, lai varētu nodrošināt grafika otrā soļa izpildi.

Neraugoties uz šodienas NTSP zināmā mērā pozitīvo ziņu un lēmumu, mēs rīt tomēr lemsim par streika procedūras turpināšanu.

Un atsauksim to tikai tad, kad mēs pārliecināsimies, ka ir veikti grozījumi attiecīgajos normatīvajos aktos, kur beidzot tiks juridiski fiksēts tas, par ko virkne politiķu atļaujas mutiski bārstīt solījumus, ka nauda ir un nauda būs, bet bez šī dokumentālā pierādījuma," sacīja Vanaga.

KONTEKSTS:

Pēc nospraustā pedagogu darba samaksas grafika vienas slodzes likmei no šā gada 1. septembra jāpalielinās līdz 750 eiro līdzšinējo 710 eiro vietā. Valdība tam nepieciešamos aptuveni deviņus miljonus eiro šā gada budžetā neparedzēja. Vēlāk, skatot šā gada valsts budžeta projektu, Saeimas komisija atrada lielāko daļu finansējuma, kas nepieciešams kārtējam skolotāju algu pieaugumam no šā gada 1. septembra. Skolotāji gan no iecerētā streika neatsakās un vēlas, lai šos solījumus ieraksta budžeta likumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti