Valdība: Skolotāju algas jaunajā mācību gadā būs pilnībā nodrošinātas

Nākamais mācību gads sāksies laikā, jo valdība šodien vienojusies, ka skolotāju algas jaunajā mācību gadā būs pilnībā nodrošinātas. No trūkstošajiem 6 miljoniem gandrīz pusi ir atradusi Izglītības un zinātnes ministrija, otra puse būs vēl jāmeklē Finanšu ministrijai. Skolotāji un vecāki šādu lēmumi ļoti gaidījuši un uzskata, ka pretējā gadījumā uzticība atbildīgajai ministrijai būtu zudusi.

Pirms pāris nedēļām Izglītības un zinātnes ministrija nāca klajā ar paziņojumu, ka skolotāju algām trūkst 6 miljoni latu, kas ir apmēram viena mēneša algu fonds. Ministrija to skaidroja kā vienas ierēdnes kļūdu, kas nu jau ir atlaista, bet Finanšu ministrija uzskatīja, ka vaina ir arī tajā apstāklī, ka iesāktās reformas nav pilnībā īstenotas un tā vietā, lai celtu algas zemāk atalgotajiem pedagogiem, algu pielikumu sagaidīja visi mācībspēki.

Tagad valdībā beidzot panākta vienošanās, ka nauda skolotāju algām būs. „Pateicoties sapratnei gan no premjera puses, gan kolēģiem, kabinets pieņemam lēmumu garantēt, ka algas tiks izmaksātas. Mēs nevaram turēt pedagogus neskaidrībā un neziņā,” saka izglītības un zinātnes ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.

Līdz ar skolotāju atalgojumu trūka arī pusmiljons latu tam, lai apmaksātu skolēnu darba burtnīcas svešvalodās un sociālajās zinātnēs. Šo lēmumu - apmaksāt darba burtnīcas - vasaras vidū pieņēma Saeima. Arī šim mērķim ministrija naudu atradusi. Vēstures skolotāju biedrības vadītāja Aija Kļaviņa skaidro, ka skolotāji arī gaidījuši, ka nauda tiks atrasta.

Arī vecāku kustības pārstāvis Reinis Ziļevs norāda, ka bija sagaidāms, ka valdība naudu skolotāju algām atradīs. Pretējā gadījumā uzticība atbildīgajai ministrijai tiktu būtiski iedragāta. „6 miljonu trūkums skartu katru skolotāju, protams, strādātu tālāk, bet attiecības ar ministriju tas neuzlabotu, uzticības nebūtu. Valdības lēmums atjauno kaut kādu vismaz uzticību,” secina Ziļevs.

2,5 miljonus latu no sava budžeta apmaksās pati Izglītības ministrija, bet pārējos 3,5 miljonus latu meklēs finanšu ministrija. Par to, no kurienes tieši šī nauda tiks ņemta, vēl gan būs sarunas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti