Panorāma

VUGD cer 10 gados tikt pie jauna autoparka

Panorāma

Kas izraisīja pils degšanu?

MK dala līdzekļus neparedzētiem gadījumiem

Valdība sadalījusi 1,8 miljonus latu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem

Ministru kabinets, sadalot apmēram 1,8 miljonus latu līdzekļu neparedzētiem gadījumiem, piešķīra finansējumu sabiedriskā transporta, pavasara plūdu radīto zaudējumu kompensēšanai un citam. Arī Līgatnes dabas taku abi lāču puikas tiks pie jauna voljēra, jo valdība šodien konceptuāli atbalstīja naudas piešķiršanu tā izveidei.

Valdība jau iepriekš vienojās negrozīt šā gada budžetu un papildu naudu piešķirt vien neatliekamiem pasākumiem no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Tam ar sākotnēji piešķirtajiem 15 miljoniem latu nepietika un nesen atvēlēti vēl seši miljoni latu. Šodien sadalīti apmēram 1,8 miljoni latu - no tiem visvairāk tika sabiedriskā transporta zaudējumu kompensēšanai par pērno gadu. Satiksmes ministrijas pārstāvis Andris Lubāns: „Attiecībā uz pagājušo 2012.gadu atsevišķos plānošanas reģionos ir izveidojušies šie te nesegtie zaudējumi pa pārvadājumu veikšanu reģionālajos un vietējas nozīmes maršrutos - tie ir trīs reģioni Latgales, Vidzemes un Zemgales. Un kopējā nesegto zaudējumu summa kopā ar likumdošanā paredzēto peļņu ir 803 590 latu.”

Nauda piešķirta arī ārvalstu filmu uzņemšanai, Mārupes novada ceļu remontam, lai nodrošinātu NATO kravu pārvadāšanu. Arī kompensācijām iedzīvotājiem un operatīvajiem dienestiem par pavasara plūdu zaudējumiem un citam. Plašākas debates izvērsās par naudu Līgatnes dabas takām, jo tām sākotnēji prasīta mazāka summa.

„Šī summa ir palielinājusies, tādēļ ka jūnijā, stājoties pie darba Dabas aizsardzības pārvaldei, tiks konstatēts, ka pieprasījumā nav iekļauti visi nepieciešamie līdzekļi, proti, lāču voljēra ierīkošanai un Līgatnes dabas taku ceļu remontam,” skaidro Dabas aizsardzības pārvaldes vadītāja Sandra Bērziņa.

Valdība lēma, ka voljēra izveidei un ceļa remontam nauda būtu jāpiešķir. Taču gala lēmumu par to pieņems tuvākajās nedēļās. Līdz tam kopā ar Finanšu ministriju jāvērtē, vai būtu jāfinansē arī Līgatnes dabas taku uzturēšanas izmaksas. Līdzīgu iemeslu dēļ atlikti arī finanšu pieprasījumi no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Premjers Valdis Dombrovskis uzskata, ka nauda no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem novirzīta tiešām neatliekamiem pasākumiem. Piemēram, nauda ārvalstu filmu uzņemšanai piešķirta, jo šā gada budžetā tam nepaspēja rezervēt resursus. Arī Ojāra Vācieša memoriāla izveide Carnikavā, pēc Dombrovska domām, ir neatliekama, jo dzejniekam novembrī būs apaļa jubileja.

Valdība šodien atbalstīja 52 111 latu piešķiršanu Carnikavas novada pašvaldībai, lai segtu izdevumus, kas saistīti ar dzejnieka Ojāra Vācieša memoriāla izveides projekta īstenošanu.

Valdība atbalstīja Satiksmes ministrijas pieprasījumu piešķirt no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem 803 590 latus plānošanas reģioniem, lai nodrošinātu zaudējumu kompensēšanu sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem par 2012.gadu.Latgales plānošanas reģionam paredzēti 50 013 latu, Vidzemes plānošanas reģionam - 484 910 latu, Zemgales plānošanas reģionam - 268 667 latu.

300 000 latu piešķirti, lai nodrošinātu valsts budžeta līdzfinansējumu ārvalstu filmu uzņemšanai Latvijā 2013.gadā.

Valsts robežsardzei papildu 58 950 latus piešķirti, lai tā līdz gada beigām varētu turpināt veikt kravas automašīnu reģistrēšanu rindā pie Terehovas robežkontroles punkta.

No valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem nolēma piešķirt 30 946 latus Iekšlietu ministrijai, lai segtu izdevumus, kas tai radušies, novēršot pavasara plūdu radītās sekas.No minētās naudas summas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam paredzēts 12 481 lats, bet Valsts robežsardzei - 18 465 lati.

Pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pieprasījuma nolēma no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem desmit novadu pašvaldībām piešķirt 49 916 latus šā gada pavasara plūdu laikā cietušajiem iedzīvotājiem izmaksāto pabalstu kompensācijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt