Valdība piekrīt tiesībsarga bažām par nabadzību Latvijā, taču norāda uz uzlabojumiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Valdība tiesībsarga paustās bažas par nabadzību Latvijā atzīst par pamatotām, taču vienlaikus uzsver, ka situācija pakāpeniski uzlabojas.

Tiesībsargs iepriekš savā ziņojumā uzsvēra, ka Latvija grimst nabadzībā - Latvijā nabadzības riskam un sociālajai atstumtībai ir pakļauti 606 000 jeb 31% iedzīvotāju, un Latvijā vērojama arī viena no lielākajām atšķirībām starp valsts turīgāko un trūcīgāko iedzīvotāju ienākumiem.

Valdība otrdien, 29.novembrī, plāno izskatīt atbildes ziņojumu tiesībsarga vēstulei. Ministru kabineta atbildes vēstules projekts liecina, ka valdība un par nozari atbildīgā Labklājības ministrija kopumā atzīst tiesībsarga paustās bažas par pamatotām, tomēr vienlaikus uzsver, ka situācija pakāpeniski uzlabojas.

Valdība vērš uzmanību uz to, ka īpaši nabadzīgu cilvēku īpatsvars Latvijā tomēr ir samazinājies – no 19,2% 2014. gadā līdz 16,4% 2015. gadā.

Valdība piekrīt tiesībsarga bažām par nabadzību Latvijā, taču norāda uz uzlabojumiem
00:00 / 01:16
Lejuplādēt

Valdība savā atbildes vēstulē arī uzskaita vairākus pēdējos gados īstenotos pasākumus nabadzīgāko un sociāliem riskiem pakļauto iedzīvotāju atbalstam, piemēram, transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa samazināšanu daudzbērnu ģimenēm, kā arī atbalstu norēķiniem par elektroenerģiju daudzbērnu ģimenēm.

Vienlaikus valdība tomēr atzīst, ka vismaz divus no jautājumiem, kuri nabadzības problēmas kontekstā tiek minēti kā vieni no aktuālākajiem, tuvākajā laikā tā ietekmēt nevarēs. Pirmkārt, valdība atzīst, ka jautājums par garantēto minimālo ienākumu valstī joprojām paliks pašvaldību rokās, savukārt jautājumu par nodokļu sistēmas pārskatīšanu valdība skatīs tikai nākamā gada aprīlī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti