Valdība nolemj izsludināt konkursu uz KNAB priekšnieka amatu

Ministru kabinets otrdien, 16. augustā, pieņēma lēmumu izsludināt konkursu uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amatu, informē Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā.

Pretendenti konkursā varēs pieteikties 20 darbdienu laikā pēc sludinājuma publicēšanas oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis". Sludinājumu izdevumā plānots publicēt trešdien, 17.augustā.

KNAB priekšnieka amata pretendentam izvirzītas vairākas galvenās prasības: prasme vadīt un organizēt komandas darbu iestādes mērķu sasniegšanai un spēja veidot pozitīvu komandas gaisotni iestādē; orientācija uz attīstību; spēja pieņemt lēmumus, izvērtējot informāciju un uzņemoties atbildību par tiem un citi.

Amata pretendentam jābūt Latvijas pilsonim ar nevainojamu reputāciju, ar latviešu valodas un vismaz divu svešvalodu zināšanām B līmenī, augstākajai profesionālai vai akadēmiskai izglītībai (izņemot pirmā līmeņa profesionālo izglītību) un jurista kvalifikācijai, kā arī amatam atbilstošai darba pieredzei un vismaz triju gadu pieredzei vadošā amatā publiskajā pārvaldē vai tiesību aizsardzības jomā.

Tāpat pretendentam jāatbilst prasībām un noteiktajiem kritērijiem speciālās atļaujas pieejai valsts noslēpumam saņemšanai un nesasniegušam pensijas vecumu.

KNAB priekšnieka mēnešalga noteikta līdz 2441 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Jau vēstīts, ka, panākot kompromisu par vairākiem strīdīgiem punktiem, Ministru kabinets augusta sākumā apstiprināja KNAB priekšnieka amata pretendentu jauno atlases un vērtēšanas kārtību. Saskaņā ar to KNAB vadītājs tiks meklēts atklātā konkursā, kas risināsies divās kārtās.

Biroja vadītāja amata pretendentus vērtēs komisija četru cilvēku sastāvā. KNAB priekšnieka amata pretendentu atlasi veiks komisija, kuru vadīs Valsts kancelejas direktors Mārtiņš Krieviņš. Komisijas sastāvā ir ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, Satversmes aizsardzības biroja direktors Jānis Maizītis un Drošības policijas priekšnieks Normunds Mežviets, kā arī pretendentu atlasē ar padomdevēja tiesībām piedalās ne vairāk kā trīs KNAB Sabiedriski konsultatīvās padomes pilnvaroti pārstāvji, ziņo LETA.

Tāpat vēstīts, ka pašreizējā KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka pilnvaras beidzas šī gada novembrī un viņš jau iepriekš izteicies, ka labprāt kandidētu arī uz otru termiņu.

Pēc kādiem kritērijiem vērtēt KNAB vadītāja kandidātus, iepriekš diskutēja Ministru kabineta komiteja, un sabiedrība par atklātību “Delna” jau izteikusies – jaunie kritēriji ir salīdzinoši labvēlīgi pašreizējā vadītāja  kandidatūrai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti