Valdība lems par humāno palīdzību Nepālai

Latvijas valdība nākamnedēļ lems par humānās palīdzības sniegšanu zemestrīcē smagi cietušajai Nepālai, Latvijas Radio telefoniski sacīja valdības vadītāja Laimdota Straujuma.

„Ārlietu ministrs to visu koordinēs. Es zinu, ka Ārlietu ministrija gatavo jau uz otrdienu Ministru kabinetam taisni Latvijas atbalstu. Tas varētu būt [finansēts] no ietaupītajiem prezidentūras līdzekļiem,” norāda Straujuma.

Jau vēstīts, ka upuru skaits 25. aprīlī notikušajā traģiskajā zemestrīcē Nepālā pārsniedzis divarpus tūkstošus. Turklāt iedzīvotājus turpina terorizēt spēcīgi pēcgrūdieni, kas skāruši gan Nepālu, gan arī kaimiņvalstis Indiju un Bangladešu.

Virs galvaspilsētas Katmandu tikmēr nepārtraukti cirkulē helikopteri, piegādājot pirmās nepieciešamības preces. Daudzviet sāk trūkt ūdens un pārtikas, kā arī pastāv nopietnas bažas par to, vai visiem pietiks nepieciešamo medikamentu. 

Nepālas valdība atzīst, ka valsts ir ļoti smagā situācijā un tai nepieciešama liela palīdzība un solidaritāte no starptautiskās sabiedrības.

Indija, Ķīna un Pakistāna uz Nepālu nosūtījušas savus glābējus un ievērojamu apjomu humānās palīdzības, tikmēr pagaidām lielāko finansiālās palīdzības summu solījusi Norvēģija – 3,9 miljonus ASV dolāru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti