Valdība lemj ES fondu uzraudzību nodot vienas iestādes rokās

Valdība otrdien atbalstīja centralizētu fondu naudas uzraudzību jeb tās nodošanu vienas institūcijas rokās.

Pēc šī valdības lēmuma premjers Valdis Dombrovskis (V) atzīmēja, ka jaunais modelis ir būtisks solis uz priekšu ES fondu uzraudzībā, jo tādējādi valsts atteiksies no līdzšinējās sadrumstalotās sistēmas.

Finanšu ministrijas pārstāvis Edgars Šadris norāda, ka turpmāk ar ES fondu pārraudzību nodarbosies Centrālā finanšu aģentūra. „Viņai būs skaidri noteikts funkciju un uzdevumu kopums. Tas novērsīs situāciju, ka starp ministrijām un iestādēm ir ļoti atšķirīga prakse,” stāsta Šadris.

Viņš piebilst, ka izmaiņas novērsīs funkciju dublēšanos valsts iestāžu vidū.

Jaunā kārtība nozīmes, ka Kohēzijas fonda, Eiropas Sociālā fonda un Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansētos projektus administrēs Centrālā finanšu un līgumu aģentūra. Tādējādi beidzot tiks ieviests “vienas pieturas aģentūras princips” šādu projektu iesniedzējiem. Plānus par to, kā šo fondu nauda iztērējama gan joprojām turpinās izstrādāt dažādās iesaistītās ministrijas. Tikmēr Eiropas Lauksaimniecības un zivjsaimniecības fondus turpinātu uzraudzīt Zemkopības ministrija un Lauku atbalsta dienests kā tas bija līdz šim. Jāpiebilst, ka dažādie Eiropas Savienības finansētie fondi joprojām ir lielākais investīciju avots Latvijas tautsaimniecībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti