Rīta Panorāma

Intervija ar Latvijas Hokeja federācijas prezidentu Aigaru Kalvīti par Pasaules čempionāta

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Saruna ar veselības ministru Danielu Pavļutu par Pasaules čempionātu hokejā- ar vai bez skatītājiem?

Valdība iespēju hokeja spēles baudīt klātienē vērtēs ceturtdien

Valdība ceturtdien sēdē vērtēs iespēju par Latvijā notiekošā pasaules čempionāta hokeja vērošanu klātienē. To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par!").

Ministrs atzina, ka Veselības ministrijas (VM) ieskatā nedrīkstētu pieļaut to, ka hokeju klātienē vērotu pret Covid-19 nevakcinēti cilvēki – tas būtu epidemioloģiski bīstami.  Taču būs jāvērtē, vai tādējādi nav kādu tiesisku draudu saistībā ar šo cilvēku iespējamu diskrimināciju.

"Mēs arvien uzskatām, ka cilvēkiem, kas ir testēti, bet nav vakcinēti, būtu nedroši iekštelpās ilgstoši uzturēties, tostarp arī vērot hokeju. Tāpēc faktiski nekādas iekštelpu aktivitātes šobrīd nav atļautas lielam cilvēku skaitam.

Savukārt attiecībā uz vakcinētiem cilvēkiem ir jāvērtē gan tehniskās iespējas, gan tas, vai šāda situācija neradīs diskrimināciju, netaisnību pret tiem Latvijas iedzīvotājiem, kas vēl nav vakcinējušies un kam vēl nav bijusi tāda iespēja.

Es nerunāju par tiem cilvēkiem, kas nav vēlējušies vakcinēties, bet par tiem, kas vēlas, bet kam mēs neesam spējuši nodrošināt pietiekamu vakcīnu skaitu, lai visus varētu vakcinēt (..)," teica Pavļuts.

Ierasti valdības sēdes pēdējā laikā notiek otrdienās, taču šoreiz tā notiks ceturtdien premjera Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") aizņemtības dēļ. VM ceturtdien iesniegs savu vērtējumu, un valdībai kopīgi būs jāpieņem lēmums par hokeja skatīšanos klātienē, sacīja veselības ministrs.

Ministrs atgādināja, ka Ministru prezidents uzdevis VM izvērtēt apstākļus par iespēju nodrošināt hokeja spēļu vērošanu klātienē. "Attiecīgi šo risku un iespēju analīzi mēs Ministru prezidentam nosūtīsim, un tad tas būs valdības kopējs lēmums, kādus normatīvos aktus, regulējumu izstrādāt," klāstīja Pavļuts.

KONTEKSTS:

Iepriekš bija nolemts čempionātu rīkot bez skatītājiem, lai mazinātu Covid-19 izplatīšanas riskus, bet Saeima ceturtdien, 20. maijā, tikai vienu dienu pirms pasaules čempionāta hokejā atklāšanas, paziņojumā uzdevusi valdībai nekavējoties lemt par atļauju pret Covid-19 vakcinētiem vai pārslimojušajiem klātienē vērot čempionāta spēles, kas no 21. maija līdz 6. jūnijam  norisināsies Rīgā. Saeima uzdeva valdībai pieņemt attiecīgus noteikumus, ļaujot hokeja spēles baudīt pret Covid-19 vakcinētajiem un pārslimojušajiem.

Čempionāta organizatori solīja, ka būs gatavi trīs dienu laikā ielaist skatītājus "Arēnā Rīga", tikmēr infektologi aicināja atturēties no došanās uz hokeja arēnām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti