Valdība deleģē LTRK organizēt Latvijas dalību izstādē «Expo 2020 Dubai»

Ministru kabinets otrdien lēma deleģēt Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru (LTRK) organizēt Latvijas dalību 2020.gadā Dubaijā gaidāmajā starptautiskajā izstādē "Expo 2020 Dubai".

Ministri atbalstīja Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu par līguma noslēgšanu starp ministriju un LTRK par valsts pārvaldes uzdevuma - organizēt Latvijas dalību starptautiskajā izstādē - deleģēšanu LTRK.

Valdība arī uzdeva LTRK līdz šā gada 31.augustam iesniegt izdevumu tāmi Latvijas dalības nodrošināšanai izstādē, kurā būs jānorāda nepieciešamais līdzfinansējums no valsts budžeta līdzekļiem, bet ne vairāk kā 270 000 eiro šogad, 2,4 miljoni eiro 2019.gadā, 700 000 eiro 2020.gadā un 930 000 eiro 2021.gadā.

Plānots, ka Latvijas dalību šajā izstādē finansēs gan valsts, gan uzņēmēji.

Iepriekš ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens ("Vienotība") žurnālistiem sacīja, ka viņš atzinīgi novērtē LTRK līdzšinējo pieredzi ekspozīciju rīkošanā starptautiskās izstādēs, turklāt, viņaprāt, sadarbība starp valsti un uzņēmējiem ir labākais variants, kādā īstenot Latvijas dalību izstādē.

Savukārt Ministru prezidents Māris Kučinskis (Zaļo un Zemnieku savienība) informēja, ka "Expo 2020 Dubai" būs vērienīga izstāde un tās ietvaros Latvijas varēs veicināt sadarbību ar konkrēto reģionu, kā arī parādīt, kas ir Latvija un kādas ir investīciju iespējas. "Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) politika ir vērsta uz sadarbības veidošanu tieši pārtikas ražošanas jomā," piebilda Kučinskis un pauda gandarījumu, ka projekta īstenošanā iesaistīta LTRK, kas nodrošinās, ka tiek reprezentēta ne tikai Latvija, bet arī uzņēmējiem būs iespējams veidot biznesa sakarus.

LTRK vadītājs Jānis Endziņš preses pārstāvjiem stāstīja, ka "Expo 2020 Dubai" organizatoru aplēses liecina, ka Latvijas paviljons izstādē izmaksās vismaz sešus miljonus eiro, tomēr Endziņš pauda pārliecību, ka minētā summa nebūs tik liela.

Endziņš lika noprast, ka valsts līdzfinansējums nodrošinās lielāko daļu dalībai izstādē nepieciešamās naudas, jo Dubaijā gaidāmā izstāde prasīs lielākus resursus, nekā, piemēram, pērn Astanā notikusī izstāde. "Katrā ziņā valsts un privātais finansējums nebūs pusi uz pusi, jo diez vai izdosies savākt tikt lielus līdzekļus. Izstāde, salīdzinot ar citām, notiks ilgāk, paviljons mums ir jābūvē, nevis jāizvieto jau gatavās telpās, turklāt AAE ir citas cenas," skaidroja Endziņš.

KONTEKSTS:

Valdība pērn decembrī pieņēma konceptuālu lēmumu par Latvijas dalību izstādē "Expo 2020 Dubai".

Starptautiskā izstāde "Expo 2020 Dubai" norisināsies no 2020.gada 20.oktobra līdz 2021.gada 10.aprīlim Dubaijā, Apvienotajos Arābu Emirātos.

Kā ziņots, lai gan 2012.gadā Latvijas valdība atbalstīja dalību starptautiskajā izstādē "World Expo 2015", kas norisinājās Itālijas pilsētā Milānā, sadārdzinoties projekta izmaksām, tika nolemts izstādē nepiedalīties.

Pārāk lielo izmaksu dēļ valdība nolēma arī neatbalstīt dalību izstādē "Astana Expo 2017". Latvijas paviljonu Astanas izstādē organizēja LTRK.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti