Panorāma

Vēlēšanas 2022: kā uzlabot satiksmes drošību?

Panorāma

LTV Izjumā: pēc Krievijas okupācijas mirušie masu kapos

Valdība neskata jautājumu par dabaszinātņu eksāmena ieviešanu

Valdība atliek jautājumu par obligātu dabaszinātņu eksāmenu

Valdībā uz divām nedēļām atlikta jautājuma skatīšana par obligāta dabaszinātņu eksāmena noteikšanu vidusskolas beidzējiem.

Pret valdībai sagatavoto lēmumu iebilda Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA), norādot, ka eksāmena ieviešanai pietrūkst pedagogu.

Arodbiedrības ieskatā arī pašreizējo skolotāju slodzes nav sabalansētas. Tas savukārt traucē pedagogiem veltīt nepieciešamo laiku visiem skolēniem, no kā var ciest arī viņu sekmes.

Arodbiedrībā skaidroja, ka citās valstīs, kuru izglītības sistēmas vērtējamas kā labas, tās pārsvarā balstās nevis uz obligātuma principu, bet gan skolēnu ieinteresēšanu priekšmetos no agrākajām klasēm.

"Mēs ļoti ceram šo divu nedēļu laikā vēl runāt ar visām iesaistītajām pusēm, lai meklētu pēc iespējas ātrāk risinājumus pedagogu trūkuma jautājumā. Jo ar piespiedu eksāmenu mēs neatrisināsim cēloņus izglītojamo neieinteresētībai izvēlēties mācīties STEM priekšmetus," sacīja LIZDA priekšsēdētājas vietniece Irina Avdejeva.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") uzskata, ka eksāmens ir nepieciešams, ņemot vērā pieprasījumu darba tirgū, tomēr ar tā ieviešanu nevajadzētu pārsteigties. Viņaprāt, eksāmens būtu jāievieš tikai tad, kad skolas un skolēni tam būs gatavi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti