Panorāma

Reirs par darba devēju, gan darba ņēmēju atbalstu

Panorāma

Panorāma

Mediķiem piemaksas būs

Valdība atbalsta piemaksas mediķiem, kuri cīnās ar Covid-19; martā - pat līdz 50%

Valdība otrdien atbalstīja piemaksas mediķiem, veselības speciālistiem, veselības atbalsta darbiniekiem un farmaceitiem, kuri cīnās ar Covid-19, otrdien žurnālistiem pastāstīja veselības ministre Ilze Viņķele (''Attīstībai/Par!'').

ĪSUMĀ:

  • Veselības darbiniekiem, kas cīnās ar Covid-19, piemaksās trīs mēnešos tērēs 8 miljonus eiro.
  • Martā piemaksas mediķiem varētu būt pat līdz 50%.
  • Aprīlī, maijā piemaksas būs līdz 20%, un tās varētu saņemt plašāks loks.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem, ģimenes ārstiem, Veselības ministrijas krīzes grupai, Slimību profilakses un kontroles centra speciālistiem, Latvijas Infektoloģijas centra darbiniekiem, laboratoriju un uzņemšanas klīniku darbiniekiem.

Tiks vērtēta slodze un iesaiste. Piemaksas martā varētu būt līdz pat 50% apmērā. Nākamajos divos mēnešos tās būs līdz 20%. Viņķele norādīja, ka piemaksas aprīlī un maijā varētu attiecināt jau uz plašāku loku, ņemot vērā, ka Covid-19 izplatība palielināsies arī reģionos.

Tiek novērtēts arī farmaceitu un farmaceitu palīgu darbs. Paredzēts, ka maksājumu, kas tiek ieturēts no recepšu medikamentiem, atstāt farmaceitiem.

Kopumā summa piemaksām uz trim mēnešiem būs līdz 8 miljoniem eiro.

Viņķele jau iepriekš stāstīja, ka kopumā mediķu algu paaugstinājums būs balstīts jaunajā atalgojuma modelī, pie kā joprojām tiek strādāts. Ņemot vērā to, ka arī Veselības ministrijai spēki jānovirza cīņai ar Covid-19, darbs pie modeļa rit lēnāk. 

Vēl arī koalīcija spriež par naudas piešķiršanu veselības nozarei, bet par summu un tās izlietojumu politiķi vēl spriedīs šonedēļ.

KONTEKSTS:

Pasaulē izplatoties jaunajam Covid-19 vīrusam, Pasaules Veselības organizācija atzina, ka saslimstība sasniegusi globālās pandēmijas līmeni. Daudzās pasaules valstīs, tostarp arī Eiropā, atcelti masu pasākumi, slēgtas skolas un citas iestādes, arī ieviesti ierobežojumi uz robežām.

Latvijā pirmoreiz Covid-19 vīruss konstatēts 2020. gada 2. martā. Ar mērķi ierobežot infekcijas izplatīšanos Latvijā 12. martā nolemts izsludināt ārkārtējo situāciju, kas būs spēkā līdz 14. aprīlim un kuras laikā noteikta virkne ierobežojumu, tostarp mācībām skolās jānotiek attālināti un arī atcelti starptautiskie pasažieru pārvadājumi un lidojumi.

Pandēmijas ekonomisko seku pārvarēšanai Latvijā paredzēti īpaši valsts atbalsta mehānismi Covid-19 skartajiem uzņēmumiem, to darbiniekiem, Covid-19 pacientiem un arī visiem uzņēmumiem. Tāpat valsts mobilizējusi līdzekļus nedaudz vairāk nekā 2 miljardu eiro apmērā.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti