Valdība atbalsta liegumu savvaļas dzīvniekus izmantot atrakcijās un cirka izrādēs

Valdība atbalstīja likuma grozījumus, kas aizliegs cirka izrādēs un atrakcijās izmantot savvaļas dzīvniekus. Likuma grozījumi vēl jāapstiprina Saeimā.

Dzīvnieku aizstāvji ir gandarīti par valdības lēmumu atbalstīt aizliegumu savvaļas dzīvniekus izmantot atrakcijās. "Progress visā pasaulē iet vienā virzienā. Mēs redzam Eiropā un citās valstīs sabiedriskas un politiskas diskusijas, kas katru gadu ved pie jauniem un jauniem savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanas aizliegumiem cirkos un atrakcijās. Tas ir arī saprotams, jo

šo dzīvnieku dzīves ir tālu no kaut cik normālām, pieņemamām dzīvēm, kādas šiem dzīvniekiem ir nepieciešamas.

Ir tikai likumsakarīgi, ka šis sabiedrības viedoklis, ko cirka gadījumā pārstāv gandrīz 25 000 cilvēku, kas parakstījuši petīciju par savvaļas dzīvnieku aizliegumu cirkos, ka valsts iestādes un valdība ir ieklausījusies šajā viedoklī un virza to uz Saeimu," norāda biedrības „Dzīvnieku brīvība” vadītājs Aivars Andersons.

Biedrības „Dzīvnieku brīvība” vadītājs Aivars Andersons
00:00 / 00:49
Lejuplādēt

Pērn „Dzīvnieku brīvība” aktīvi protestēja pret dzīvnieku izmantošanu cirkā. Biedrības dalībnieki pie Rīgas cirka ēkas piketēja ar skaļruņiem pirms katras izrādes ar dzīvniekiem.

Savukārt pret aizliegumu iestājas pirms gada izveidotā Rīgas cirka atbalsta biedrība, kas vēlas aizsargāt cirka vēsturiskās tradīcijas, tostarp dzīvnieku izrādīšanu.

Iepriekš Zemkopības ministrijas pārstāve Liene Ansone uzsvēra, ka Rīgas cirkā savvaļas dzīvniekus izrādēm ieved no trešajām valstīm, un Latvija nevar pārliecināties, vai dzīvnieki nav trenēti cietsirdīgi. Turklāt grozījumus atbalstīja arī cirka darbu pārraugošā Kultūras ministrija.  

Plānots, ka aizliegums stāsies spēkā šā gada 1.jūlijā, savukārt Rīgas cirks, kas ir vienīgais reģistrētais cirks Latvijā, savvaļas dzīvniekus vairs nevarēs izmantot no nākamā gada 1.janvāra.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti