Valdība apstiprina piecus Lauksaimniecības universitātes padomes locekļus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Valdība otrdien, 26. aprīlī, apstiprināja amatā Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) padomes locekļus Arni Muižnieku, Artūru Bukontu, Signi Bāliņu, Arvīdu Barševski un Ģirtu Krūmiņu, informēja LLU.

Kandidātu atlasi un izvērtēšanu konkursa kārtībā trijās kārtās īstenoja LLU padomes locekļu kandidātu atlases komisija. Viņi pievienosies LLU Senāta un valsts prezidenta izvirzītajiem padomes locekļiem, un sagaidāms, ka maijā padome sāks savu darbu pilnā sastāvā.

LLU kā zinātnes universitātes padomi veidos 11 tās locekļi. Piecus locekļus no sava akadēmiskā personāla vidus aizvadītā gada novembrī izvirzīja LLU Senāts. Tie ir Pārtikas tehnoloģijas fakultātes profesore Inga Ciproviča, Dārzkopības institūta vadošā pētniece Edīte Kaufmane, Vides un būvzinātņu fakultātes vadošais pētnieks un Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes studiju noslēguma darbu komisiju loceklis Vladislavs Vesperis, Tehniskās fakultātes profesors Gints Birzietis un Veterinārmedicīnas fakultātes docents Armands Vekšins.

Papildus, iesaistot plašāku sabiedrību, piecus padomes locekļus atklātā konkursa kārtībā izvirzīja Zemkopības ministrijas veidota LLU padomes locekļu kandidātu atlases komisija, kuras vērtētos kandidātus 26. aprīlī apstiprināja Ministru kabinets. Tie ir Latvijas Meža īpašnieku biedrības valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks, Latvijas Neatkarīgo mežizstrādātāju asociācijas, Latvijas Kokapstrādes uzņēmēju un eksportētāju asociācijas un asociācijas “Latvijas Koks” izpilddirektors Artūrs Bukonts, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente un Latvijas Universitātes profesore Signe Bāliņa, Daugavpils universitātes zinātņu prorektors, profesors Arvīds Barševskis un Lauku atbalsta dienesta direktors Ģirts Krūmiņš.

Savukārt vienu padomes locekli bija tiesības virzīt valsts prezidentam Egilam Levitam. Prezidents darbam LLU padomē izraudzījās bijušo Latvijas zemkopības ministri un premjeri Laimdotu Straujumu.

LLU Padomes atbildībā būs LLU ilgtspējīga attīstība, stratēģiskā un finanšu uzraudzība, kā arī LLU darbības nodrošināšana atbilstoši tās attīstības stratēģijā noteiktajiem mērķiem. Līdz ar Padomes darbības uzsākšanu mainīsies funkciju sadale līdzšinējās universitātes lēmējinstitūcijās – Senātā un Konventā, kas nostiprinātas Augstskolu likumā, kā arī būs nepieciešami LLU Satversmes grozījumi. Par tiem universitātes Konvents lems jau šī gada 18. maijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti