Valdība apstiprina Narnicku Valsts zemes dienesta ģenerāldirektores amatā

Ministru kabinets šodien apstiprināja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītājas Ievas Jaunzemes vietnieci Vitu Narnicku Valsts zemes dienesta (VZD) ģenerāldirektora amatā.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Jaunā konservatīvā partija) valdības sēdē uzsvēra, ka VZD savas funkcijas jau kādu laiku ir pildījis bez ģenerāldirektora, ņemot vērā, ka Tieslietu ministrija bija konstatējusi labas pārvaldības iztrūkumu iepriekšējās ģenerāldirektores darbībās.

Pēc viņa paustā, konkursā bija pieteikušies ļoti labi pretendenti, tomēr visu šo pretendentu atlases procesā vienbalsīgi izvēlēta Narnicka, kurai esot bagāta izglītība IT un sakaru jomā. "Ja zinām, kas ir VZD, tad tas ir nekas vairāk, kā datu bāze un galvenais tā uzdevums ir datu bāzes uzturēšana un attīstīšana," pauda Bordāns.

Viņš ir pārliecināts, ka VZD ar šādu ģenerāldirektori varēs sasniegt citus attīstības līmeņus un iezīmēt jaunas attīstības perspektīvas.

Arī Narnicka uzsvēra, ka viņas līdzšinējā pieredze ir saistīta ar pārmaiņu īstenošanu, un viņa apzinās, ka līdz šim VZD bijuši dažādi izaicinājumi, tomēr viņu tas nebaidot - viņa saprot, ka būs dinamiski jārīkojas.

Viņasprāt, ir jāuztur valsts reģistrs, kurā ir informācija, kas atbilst patiesajam faktam un dati būtu maksimāli kvalitatīvi.

Valsts kancelejā informēja, ka Narnickas līdzšinējā darba vieta ir VID, kur viņa no 2013.gada ir bijusi Informātikas pārvaldes direktore un pēdējos četrus gadus - arī ģenerāldirektora vietniece. Šajā laikā Narnicka piedalījusies VID reorganizācijā, tai skaitā pārveidojot dokumentu pārvaldību par pilnībā digitālu un ieviešot kopdarbošanās platformu VID iekšējo sistēmu pārvaldībai.

Aģentūra LETA noskaidroja VID, ka patlaban VID ģenerāldirektora vietnieka pozīcija ir vakanta un konkurss nav izsludināts. Savukārt VID Informātikas pārvaldes direktora pienākumu izpildītāja ir Lita Marnauza.

Pirms tam nākamā VZD vadītāja četrus gadus bijusi direktora vietniece pētniecības un IT jautājumos Valsts reģionālās attīstības aģentūrā, kur nodrošināja centrālo e-pārvaldes risinājumu izveidi, uzturēšanu un attīstīšanu.

No 2006. līdz 2008.gadam Narnicka vadījusi E-pakalpojumu attīstības nodaļu Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariātā. Tāpat iepriekš Narnickas darbavieta četrus gadus bijusi Iepirkumu uzraudzības birojs, kur vadīta Iepirkumu sistēmas pilnveidošanas daļa un pēdējo gadu ieņemts arī direktora vietnieka amats.

Līdztekus minētajiem amatiem Narnicka no 2005. līdz 2009.gadam bijusi arī lektore Rīgas Tehniskās universitātes Elektronikas un telekomunikācijas fakultātē.

Nākamā VZD vadītāja Rīgas Tehniskās universitātes Elektronikas un telekomunikācijas fakultātē ieguvusi maģistra grādu telemātikā, turpat arī aizstāvējusi doktora disertāciju. Narnicka pārvalda krievu un angļu valodu.

Pēc uzvaras amata konkursā Narnicka ir tikusies ar tieslietu ministru, kurš izteicis atbalstu kandidatūrai.

KONTEKSTS:

Iepriekš VZD vadīja Solvita Zvidriņa, taču pirms vairākiem mēnešiem viņai tika piemērots disciplinārsods - atbrīvošana no amata. Tieslietu ministrs norādīja, ka Zvidriņa nav īstenojusi labu pārvaldību VZD vadīšanā un tam doto uzdevumu izpildes nodrošināšanā.

Disciplinārlietas izmeklēšanas laikā tika konstatēti vairāki pārkāpumi, tostarp iestādes reorganizācija un strukturālās izmaiņas veiktas bez saprotama pamatojuma, piemēram, VZD reģionālās nodaļas likvidēšana bez atbilstoša izvērtējuma, kā arī Informācijas tehnoloģiju struktūrvienības praktiski likvidēšana un funkciju nodošana citiem pakalpojuma sniedzējiem, kas varēja ļoti negatīvi ietekmēt informācijas tehnoloģiju sistēmu pilnvērtīgu funkcionēšanu, iepriekš klāstīja ministrs.

Tāpat tika konstatētas problēmas finanšu pārvaldībā un personāla novērtēšanā, un arī pilnvērtīgas informācijas ilgstoša nesniegšana ministram un ministrijas amatpersonām.

Jau pērn 23.decembrī par VZD ģenerāldirektora pienākumu izpildītāju tika iecelta Ineta Baldiņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti