Valdība apstiprina 2015.gada budžeta veidošanas grafiku; Saeimā iesniegs 10.decembrī

Aizejošā valdība pēdējā sēdē pirmdien apstiprināja grozījumus nākamā gada valsts budžeta sagatavošanas grafikā, kas paredz to iesniegt Saeimā 10.decembrī.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma sēdē atkārtoti uzsvēra, ka nākamā gada valsts budžeta veidošana būs ļoti saspringta un ministriem tajā būs jāiegulda daudz darba.

Savukārt pēc valdības sēdes Straujuma žurnālistiem atzīmēja, ka budžets jāpieņem līdz gada beigām, jo nākamā gada sākumā sākas Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē. "Vienlaikus izpildīt budžetu un prezidentūru būtu sarežģīti," viņa teica.

Tāpat premjere norādīja, ka nākamā gada budžets plānots ar deficītu 1% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP) un pie šī rādītāja jaunajai valdībai vajadzētu turēties. "Varbūt kaut ko var skatīties par 0,1 procentpunktu, kā varam sabalansēt, bet mērķis ir skaidrs (..) Mēs nedrīkstam atgriezties pie budžeta ar, piemēram, 3% deficītu," sacīja Straujuma.

Arī Finanšu ministrijā aģentūrai BNS pavēstīja, ka pieņemt nākamā gada budžetu savlaicīgi ir īpaši svarīgi, lai nodrošinātu ministrijām un citām centrālajām valsts iestādēm saimnieciskajā gadā pieejamā finansējuma apmēru, jo ministrijas valsts budžeta līdzekļus var piešķirt vai saņemt tikai ar gadskārtējā valsts budžeta likumā paredzētu apropriāciju.

Ja budžets nebūs pieņemts līdz gada beigām, nebūs iespējams finansēt tos izdevumus, kurus nosaka normatīvie akti, kas stājas spēkā ar 2015. gada 1.janvāri. Tāpat nebūs regulējuma iedzīvotāju ieņēmumu nodokļa sadalījumam starp valsts budžetu un pašvaldību budžetiem, kā arī nebūs spēkā nosacījumi pašvaldībām finanšu izlīdzināšanas veikšanai.

Par budžetu valdība lems vairākās ārkārtas sēdēs. Ārkārtas sēdes sasauktas 10.un 14.novembrī, tostarp paredzot, ka nepieciešamības gadījumā sēdes notiks arī 12.un 13.novembrī.

Savukārt 22.novembra ārkārtas valdības sēdē plānots apstiprināt precizēto vispārējās valdības budžeta plānu 2015.gadam un iesniegt to Eiropas Komisijā un Eirogrupā.

Līdz 26.novembrim ministrijām būs jāsagatavo un jāiesniedz budžeta pavadošo likumprojektu pakete, kuru valdība plāno izskatīt un apstiprināt 2. un 5.decembra valdības ārkārtas sēdēs. Savukārt 8.decembrī - divas dienas pirms budžeta iesniegšanas Saeimā - plānota valdības un Latvijas Pašvaldību savienības vienošanās un domstarpību protokola projekta izskatīšana paplašinātajā Ministru kabineta komitejas sēdē.

Plānots, ka 10.decembrī valdība budžetu un to pavadošo likumprojektu paketi, kā arī vienošanās un domstarpību protokolu ar pašvaldībām iesniegs Saeimā.

Jau vēstīts, ka valdība 14.oktobrī aiz slēgtām durvīm apstiprināja 2015.gada valsts budžeta plāna projektu ar prognozētu budžeta deficītu 1% apmērā no IKP. Ieņēmumi plānoti 33% apmērā no IKP, izdevumi 34% apmērā no IKP, savukārt valsts parāds - 34,6% no IKP.

Jauno valdību plānots apstiprināt trešdien, 5.novembrī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt