Valdība akceptē Sv. Pētera baznīcas nodošanu luteriskās baznīcas īpašumā

Otrdien, 14. martā, Ministru kabinets deva zaļo gaismu Tieslietu ministrijas izstrādātajam likumprojektam “Rīgas Svētā Pētera baznīcas likums”, ar kuru noteiktas Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas (LELB) īpašuma tiesības uz Rīgas Svētā Pētera baznīcas ēku un zemi zem tās, kā arī LELB pienākumus ēkas uzturēšanā un saglabāšanā, informēja Tieslietu ministrija.

Rīgas Svētā Pētera baznīcas ēka ir 13. gadsimta valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, un LELB kā baznīcas īpašniekam būs pienācīgi jārūpējas par īpašumu, uzturot to un ieguldot tajā nepieciešamās investīcijas.

Likumprojekts uzsver īpašu LELB pienākumu gādāt par baznīcas saglabāšanu, uzturēšanu un pienācīgu izmantošanu, kā arī attiecīgi iekārtot Rīgas Svētā Pētera baznīcas interjeru, saglabājot tās vēsturisko un māksliniecisko vērtību, jo Rīgas Svētā Pētera baznīca un tajā esošās mākslas vērtības ir iekļautas valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu un Apvienoto Nāciju Izglītības zinātnes un kultūras organizācijas pasaules mantojuma sarakstā.

Vienlaikus likumprojekts paredz LELB un Rīgas pilsētas pašvaldībai kopīgi izveidot konsultatīvu institūciju, kas reizi gadā apstiprinās Rīgas Svētā Pētera baznīcas pasākumu plānu. Šīs institūcijas uzdevums būs nodrošināt arī turpmāku Rīgas Svētā Pētera baznīcas funkcionēšanu kā koncertu norises vietu, tematisku izstāžu par pilsētas attīstību un arhitektūru, mākslas darbu izstāžu, kultūras pasākumu vietu, arī kā starptautiska kultūras tūrisma objektu, kas ikdienā ir pieejams jebkuram apmeklētājam.

Rīgas Svētā Pētera baznīcas likumprojekts nosaka, ka Rīgas pilsētas pašvaldībai arī turpmāk būs tiesības bez atlīdzības izmantot Rīgas Svētā Pētera baznīcu kā pilsētai nozīmīgu notikumu veltītu svētbrīžu un pasākumu norises vietu.

Šobrīd Rīgas pilsētas pašvaldība ir Rīgas Svētā Pētera baznīcas tiesiskais valdītājs, taču saskaņā ar Latvijas Valsts vēstures arhīva dokumentiem agrāk Rīgas Svētā Pētera baznīca piederēja vācu evaņģēliskajai luterāņu draudzei.

Ziņots, ka pret Pētera baznīcas nodošanu LELB iebilst Rīgas dome, kuras paspārnē esošā Svētā Pētera baznīcas pārvalde līdz šim vadījusi kultūras dzīvi baznīcā.

5 komentāri
Beidzot
Apsveicu, beidzot arī šis nams tiks atdots tam mērķim, kam tas tika būvēts.
Andis Atvars
Torņa dēļ tas nekad netiks lietots mērķim, kam celts, bet gan naudas pelnīšanai. Par to ir stāsts. Ja nebūtu tā ienesīgā torņa, tad Vanags ar savu īpašumu "apsaimniekošanas" mafiju Pētera baznīcai ar līkumu ietu, jo kā jau kārtīgi liberāļi (sieviešu ordinēšana nav kaut kāds konservatīvisms, bet gan nebībeliskās ordinācijas sekas... Latvijā jebkurš maldu sludinātājs tiek Vanaga ordinēts, ja vien tas zvēr uzticību tam) tie ir LELB izcili izsaimniekojuši.
valoda - liecība par idiotismu
valsts algo tie žurnālisti (lsm.lv) ir vai nu debīli vai arī neizglītoti vientieši. ... Ak tad valdība "akceptē" ! ... Vai vārda "apstiprina; piekrīt" vietā lietotais 'akcepts," žurnālistam liek justies zināšākam, gudrākam?! :) ... apaļš idiotisms, nevis žurnālistika
Pagānu pēctecis
Es gan negribu, lai krustnešu ideoloģiskajiem mantiniekiem kaut ko atdotu.
Kŗemilek
Uz ko saderēsim, ka nepaies ilgs laiks, un LELB prasīs valstij naudu izcilā pieminekļa, Pēterbaznīcas, uzturēšanai?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti