Panorāma

Covid-19 pacients: neciešamas galvassāpes un drudzis

Panorāma

Panorāma

Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas – 6. jūnijā

Valdība akceptē Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu pārcelšanu uz 6. jūniju

Ministru kabinets otrdien, 17. martā, akceptēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ierosinājumu saistībā ar "Covid-19" izplatību pārcelt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas uz šī gada 6. jūniju.

Iepriekš Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas bija paredzētas šā gada 25. aprīli. Pirmās instances tiesa turklāt bija lēmusi, ka šis datums ir izvēlēts kļūdaini un vēlēšanām jānotiek par nedēļu vēlāk.

VARAM uzskaitīja vairākus argumentus, kāpēc esot nepieciešams atlikt ārkārtas vēlēšanas. Kā pirmais arguments norādīts tas, ka Pasaules Veselības organizācija ir novērtējusi, ka "Covid-19" ir sasniedzis pandēmijas apmērus, kam sekoja Latvijas Ministru kabineta lēmums par ārkārtējās situācijas valstī izsludināšanu, aizliedzot rīkot publiskus pasākumus.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce ("Attīstībai/Par!") valdības sēdē norādīja, ka vēlēšanu datums – 6. jūnijs – izvēlēts, pieņemot, ka Latvijai divu mēnešu laikā izdosies pārvarēt grūtības, kas saistītas ar "Covid-19".

Pūce neizslēdza iespēju, ka vēlēšanu norises datums var tikt pārcelts vēl vienu reizi.

VARAM sagatavotais likumprojekts paredz pārcelt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas uz šā gada 6. jūniju, nosakot, ka Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) tās izsludina šā gada 14. aprīlī.

Grozījumi Rīgas domes atlaišanas likumā vēl jāskata Saeimā.

Lai ievēlētu Rīgas domi, vēlēšanām jānotiek līdz 5. septembrim, jo saskaņā ar likumu atlikušos deviņus mēnešus līdz kārtējām vēlēšanām domes darbu nodrošina administrators.

KONTEKSTS:

Par iemeslu valdības lēmumam rosināt Rīgas domes atlaišanu kļuva atkritumu sāga. Vēlāk domes vadība vienojās ar opozīciju pārstāvošajiem politiskajiem spēkiem sasaukt trīs domes sēdes pēc kārtas un  nenodrošināt tajās kvorumu. Pēc trim nenotikušām domes sēdēm Rīgas domi varēja atzīt par rīcībnespējīgu un lemt par tās atlaišanu. Un februāra vidū Saeima atbalstīja, vēlāk prezidents izsludināja likumu par domes atlaišanu.

CVK bija nolēmusi izsludināt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas 25. aprīlī, kad visā Latvijā paredzēta Lielā talka. Līdz ar tiesas spriedumu šis datums ir mainīts.

Savukārt marta vidū, kad Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija cerībā ierobežot vīrusa "Covid-19" izplatību, vairāki politiskie spēki – Jaunā konservatīvā partija un Zaļo un zemnieku savienība – aicināja apsvērt Rīgas domes vēlēšanu pārcelšanu. Tāpat vairākas partijas apturēja savu vēlēšanu kampaņu.

Covid-19 koronavīrusa
izplatība Latvijā
Vēlēšanu rezultāti

Provizoriskie rezultāti, CVK dati no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

Provizoriskais mandātu sadalījums

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

18 vietas Attīstībai/Par!, "PROGRESĪVIE"
12 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
10 vietas Jaunā VIENOTĪBA
7 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", Latvijas Reģionu Apvienība
5 vietas Partija "Gods kalpot Rīgai"
4 vietas Jaunā konservatīvā partija
4 vietas "Latvijas Krievu savienība"
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti