Valdība aicina KNAB risināt iekšējās nesaskaņas

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) tiek aicināts rast risinājumu iestādes iekšējām nesaskaņām, liecina Latvijas Radio rīcībā esošā premjera pienākumu izpildītāja Andra Vilka (Vienotība) vēstule Ētikas komisijai. Šāda vēstule tapusi pēc tam, kad KNAB Ētikas komisija informējusi premjeru par iespējamo priekšnieka Jaroslava Streļčenoka interešu konfliktu, nepamatoti saņemot atvaļinājuma pabalstu.

„Jūsu vēstulē izklāstītie fakti, kas attiecas uz biroja iekšējiem procesiem, kā arī plašsaziņas līdzekļos laiku pa laikam izplatītā informācija par nesaskaņām birojā liecina par komunikācijas problēmām un neveselīgu atmosfēru, kas grauj iestādes tēlu kopumā sabiedrības skatījumā, tāpēc aicinu rast risinājumus biroja iekšējo nesaskaņu novēršanai, izmantojot savus iekšējos resursus,” norādīts vēstulē.

Tai pat laikā Vilks atzīst, ka nav pamata vērtēt Streļčenoka rīcību kā interešu konflikta novēršanas likuma pārkāpumu.

Tikmēr Streļčenoks joprojām nav saņēmis KNAB Ētikas komisija informāciju par viņa iespējamiem pārkāpumiem, saņemot atvaļinājuma pabalstu, liecina trešdien KNAB izplatītais paziņojums medijiem. KNAB vadītājs tajā arī noraida pārmetumus par interešu konfliktu.

„KNAB lietvedībā līdz šim nav atrodama Ētikas komisijas vēstule Ministru prezidentam, kurā minēti iespējamie pārkāpuma fakti, un Ētikas komisija nav informējusi ne KNAB priekšnieku, ne KNAB priekšnieka vietnieci Ilzi Jurču par konstatētiem iespējamiem pārkāpumiem, taču publiski ir izskanējusi informācija par KNAB amatpersonu iespējamo prettiesisko rīcību,” norādīts iestādes izplatītajā paziņojumā medijiem.

KNAB priekšnieks jūlija beigās esot sazinājies ar premjeru un vēlreiz precizējis jautājumus saistībā ar viņa sociālo garantiju piešķiršanas kārtību. Premjers atbildes vēstulē esot apstiprināja KNAB priekšnieka iepriekš pausto informāciju, ka Streļčenoka rīcība, veicot atvaļinājuma pabalsta izmaksu sev, ir bijusi tiesiska un pamatota.

Tomēr saistībā ar Ētikas komisijas saņemto informāciju, Juta Strīķe kā priekšnieka pienākumu izpildītāja jūlija beigās sāka disciplinārlietu pret KNAB finanšu nodaļas vadītāju Dainu Skuju. Tā liecina Latvijas Radio rīcībā esošā informācija.

Disciplinārlieta sākta, lai izvērtētu Skujas rīcību - viņa, veicot naudas pārskaitījumus, iespējams, neievēroja tiesību aktos noteiktās prasības.

Iepriekš vēstīts, ka KNAB Ētikas komisija vērsusies pie premjera ar ziņām par biroja priekšnieka Streļčenoka un viņa vietnieces Ilzes Jurčas iespējamiem administratīvajiem pārkāpumiem. Streļčenokam tiek pārmests interešu konflikts, bet Jurčai - iespējama pilnvaru pārkāpšana saistībā ar nesaskaņotu atvaļinājuma pabalsta izmaksāšanu priekšniekam.

Ētikas komisija vērtējusi kādu anonīmu iesniegumu ar vairākiem dokumentiem, no kuriem izriet, ka Streļčenokam šogad un pērn izmaksāts atvaļinājuma pabalsts - kopumā gandrīz 650 latu. Pērn maksājumu apstiprinājis pats Streļčenoks, bet šogad viņa atvaļinājuma laikā - Jurča kā priekšnieka pienākumu pildītāja.

Komisija norāda - lai gan Streļčenoks lūdzis premjeram atvaļinājumu pabalstus piešķirt, premjera rīkojumos par to nekas neesot minēts. Līdz ar to maksājumi varētu būt notikuši, pārkāpjot pilnvaras. Jurča gan uzsvēra, ka atvaļinājuma pabalsts pienākas visiem KNAB darbiniekiem atkarībā no stāža, tāpēc neko pārkāpusi viņa neesot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti