Dienas ziņas

Sakārto kultūrvēstures objektus Vidzemē

Dienas ziņas

Kaitēkļu ierobežošana bioloģiskajos ābeļdārzos

Izdegušais mežs – dzīvībai bīstams

Valdgales izdegušais mežs – dzīvībai bīstams

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Talsu novada Valdgales pagastā un Ventspils novada Puzes pagastā purva un meža ugunsgrēka aktīvā fāze ir noslēgusies, bet tas nenozīmē, ka nu mežā var droši doties. Lai informētu cilvēkus par meža bīstamību, ap perimetru piektdien, 10.augustā, izvietoja brīdinājuma zīmes, bet policija turpinās patrulēt, lai pārliecinātos, ka cilvēki mežā nedodas.  

Pie Stiklu ciema vairs nedežurē Valsts policija, jo ciemā atrasties ir ļoti droši, piedūmojuma arī vairs nav. Bet bīstams ir mežs.

Degot kūdrai, izdeg bedres, kuras ir vairākus metrus dziļas, kādā iekrītot, cilvēkam tas var būt letāli.  

Mežs Stiklu ciema apkārtnē vienmēr ir bijis sēņotāju un ogotāju iecienīts. Tagad šīs dabas veltes būs jāmeklē citur, jo atrasties teritorijā, kurā vēl nesen notika uguns dzēšanas darbi, ir dzīvībai bīstami.

Bīstamas ir ne tikai bedres, kuras izveidojušās, degot kūdrai, bet arī krītošie koki, jo sakņu sistēma ir izdegusi.

“Latvijas Valsts mežu” Ziemeļkurzemes reģiona meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs Andris Verners norādīja, ka “šī bīstamība saglabāsies noteikti līdz pirmajiem sniegiem, un tad vēl nav garantijas, ka kāds koks nekritīs arī pēc tam”.  

Pa perimetru, kurš ir 28,53 kilometri, izvietotas 12 brīdinājuma zīmes. Uz tām norādīta bīstamā teritorija, iemesli, kāpēc tā ir bīstama, atrašanās vieta un kontaktinformācija, ja cilvēks ir nomaldījies. Tāpat ir uzstādītas zīmes uz vairākiem ceļiem – iebraukt aizliegts.  

“Aicinātu apmeklēt blakus teritorijas, kur var lasīt ogas, sēnes drošā vidē, neapdraudot savu dzīvību. Jo, visticamāk, ka katrs mēs piekritīsim, ka mūsu dzīvības ir daudz vērtīgākas par sēnēm, ogām, ko mēs varam iegūt,” uzsvēra Andris Verners.

Savukārt  Ziemeļkurzemes virsmežniecības virsmežzinis Uldis Frīdenbergs pastāstīja, ka par zaudējumiem ir runāt pāragri, “jo mēs vēl īsti nezinām, kuras audzes nokaltīs,  kuras jau ir nokaltušas un kuras, iespējams, vēl arī izdzīvos; rēķinot zaudējumus, visi šie faktori ir jāņem vērā”.  

Pašā Stiklu ciemā gan šobrīd viss ir mierīgi. Iedzīvotāji ir atgriezušies savās mājās un palēnām atsāk ikdienas dzīvi. Kā paši saka, sajūta nu jau esot tāda, it kā ugunsgrēka nebūtu bijis. Ciemā atrodas bērnunams un internātpamatskola, abas iestādes ir gatavas uzņemt audzēkņus.

“Notiks instruktāža, kā uzvesties, kur iet, kur nedrīkst iet, kas mums jādara, lai mēs sevi pasargātu no nelaimēm,” stāstīja Stiklu internātpamatskolas direktore Lienīte Alsberga.

Lai uzmanītu teritoriju, to katru dienu apseko Valsts meža dienesta un “Latvijas Valsts mežu” pārstāvji.

KONTEKSTS: 

Ziņas par ugunsgrēku Talsu pusē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma  17.jūlija vakarā. 18.jūlijā no savām mājām bija evakuēta lielākā daļa netālā Stiklu ciemata iedzīvotāju, tostarp tur esošā bērnunama iemītnieki.  

Tā kā ugunsgrēka vietā vairs nebija manāma gruzdēšana un neveidojās sadūmojums, 8.augustā VUGD paziņoja par ugunsdzēsības darbu izbeigšanu. Uz vietas gan atrodas Valsts meža dienesta darbinieki, kuri uzrauga, lai kūdras gruzdēšana neatsāktos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti