Valdgalē turpinās kūdras gruzdēšana; vietām atsākas degšana ar atklātu liesmu

Ugunsdzēsēji glābēji jau vairāk nekā nedēļu turpina cīņu ar mežu un kūdras ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā un notur degšanu iekšpus izveidotā perimetra, bet vietām perimetra iekšienē atsākās degšana ar atklātu liesmu, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta informācija.

Naktī uz ceturtdienu, 26.jūliju, degšanas notikuma vietā ar atklātu liesmu nebija, bet joprojām notika gruzdēšana šī noteiktā perimetra iekšpusē.

No rīta ir konstatētas atsevišķas vietas, kur no gruzdēšanas atsākās degšana ar atklātu liesmu perimetra iekšpusē. Tāpat kā aizvadītajās diennaktīs, ceturtdien ugunsdzēsēji glābēji kopā ar citiem iesaistītajiem turpina ugunsgrēka dzēšanu.

Inta Palkavniece: Par ugunsgrēka dzēšanu Valdgales pagastāRūdolfs Krieviņš

  “Kopš aizvadītās trešdienas dzēšanas darbos iesaistījās divi Nacionālo bruņoto spēku (NBS) helikopteri un viens Lietuvas helikopters. Un uz kādu laiku bija jādodas viņiem uz apkopi. Un uz doto brīdī, arī vakardien atsāka darbu NBS helikopters un šodien arī bruņoto spēku helikopters no Lietuvas. Otrdien Latvija nosūtījusi starptautiskās palīdzības pieprasījuma lūgumu uz Baltkrieviju un šodien no Baltkrievijas izlido helikopters, kurš lido uz Talsu novadu, lai iesaistītos dzēšanas darbos no augšas,” Latvijas Radio pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inta Palkavniece.

  Pēc Ventspils novada domes priekšsēdētāja Aivara Mucenieka informācijas desmit dienu laikā ir izdedzis 1221 hektārs, 20 līdz 25% ugunsgrēka skartās teritorijas atrodas Ventspils novadā, informēja Ventspils novada pašvaldība.

  “Jaunākā informācija liecina, ka izdegušo platību īpatsvars nav palielinājies, tomēr purvā gruzd kūdra – degšana jebkurā brīdī var atsākties. Gribu brīdināt iedzīvotājus netuvoties ugunsgrēka skartajām teritorijām ne tikai tagad, bet arī vēlāk – pēc pāris mēnešiem, jo izdegušais mežs un purvs vēl ilgi būs bīstams. Pats novēroju, kā nekontrolēti krīt koki,” norādīja Mucenieks.

  Stiklu ciemā uzturas 50 no 120 pastāvīgajiem iedzīvotājiem, bet tiem, kas jau ir evakuējušies, vēl nebūtu vēlams atgriezties mājās, jo vēja virziens jebkurā brīdī var mainīties, izraisot jaunu piedūmojuma vilni, informēja pašvaldība.

  KONTEKSTS:

  Ziņas par ugunsgrēku Talsu pusē dienests saņēma pagājušās otrdienas, 17.jūlija, vakarā. 18.jūlijā no savām mājām bija evakuēti lielākā daļa netālā Stiklu ciemata iedzīvotāju, tostarp tur esošā bērnunama iemītnieki. 

  VUGD iepriekš bija izdevies noturēt ugunsgrēka liesmas iekšējā perimetrā. Taču vēl joprojām degšanas perimetra iekšienē ir vietas, kur liesmas izplatās. Ugunsdzēsējiem palīdz ne tikai citi operatīvie dienesti, bet arī iedzīvotāji un uzņēmēji, piemēram, ar traktoriem pievedot ūdeni dzēšanai.

  Valdība nolēma lūgt starptautisko palīdzību - gan citām Eiropas Savienības valstīm, gan Baltkrievijai, kas sūtīs ugunsdzēsībai paredzētu helikopteru un tā apkalpi. Pieļauts, ka pilnībā kūdras ugunsgrēku varētu nodzēst tikai rudens lietavas.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti