Dienas ziņas

Par novadu reformu Tukuma pusē

Dienas ziņas

Aknīstē atklāta un iesvētīta kapliča

Valcēnieši diskutē par attīstību

Valcēniešu dienā rosina jauniešus pierobežas reģionā noturēt ar mentoru palīdzību

Katram vidusskolēnam piedāvāt mentoru, kas dotu padomus par  uzņēmējdarbību un turpmāko izglītību - šī bija viena no idejām, kas apspriesta diskusijā, uz kuru pulcējās Valkas iedzīvotāji.  Sarunās meklētas atbildes, kas cilvēkiem nepieciešams, lai paliktu un atgrieztos pierobežas reģionā. 

Valcēniešu vispasaules saiets rīkots pēc desmit gadu pauzes ar ideju sekmēt pierobežas attīstību un atjaunot bijušo valcēniešu piederību pilsētai. Katram no viņiem ir savs stāsts, kāpēc devušies uz dzīvi citur un kāpēc vēlas atgriezties. Piemēram, Ilze Stīpniece jau 12 gadus dzīvo Īrijā, un valcēniešu saiets, viņasprāt, palīdz atrast iemeslus, lai atgrieztos atpakaļ uz dzīvi Latvijā.

“Esmu sapņotāja, bet reizē arī reāliste. Labprāt gribētu atgriezties Latvijā un arī Valkā. Es neredzu citu vietu, kur atgriezties, kā tikai Valkā. Mans mērķis bija braukt uz valcēniešu dienām, apskatīties, kāds ir piedāvājums, ko dara cilvēki, kādas ir iespējas,” stāsta bijusī valcēniete.

Gan esošie, gan bijušie valcēnieši diskutēja par attīstību un priekšnosacījumiem, lai  dzīvi pierobežā cilvēkiem padarītu pievilcīgāku. Viens no priekšlikumiem ir sakārtot dzīvojamā fonda jautājumu un attīstīt piedāvājumu, kas piesaistītu cilvēkus no reģionu centriem.

Bijusī valcēniete, celtniecības projektu finanšu izvērtētāja Līga Marija Putna norāda, ka “cilvēki strādā šajos centros, un viņi ir noguruši, un vienīgais, ko viņi grib, ir miers, klusums un daba”.

“Es esmu viens no tiem piemēriem, kas strādā Rīgā un ar nepacietību gaida nedēļas nogali, lai tiktu uz savu Valku, uz laukiem, kā mēs sakām,” stāsta Līga Marija Putna.

Savukārt, lai ieinteresētu jauniešus palikt novadā,  izskanēja ideja par mentoru piešķiršanu vidusskolēniem, kas ļautu viņiem gūt padziļinātas zināšanas par sev interesējošām nozarēm.

Bijušais valcēnietis, Ķekavas novada domes attīstības komitejas vadītājs Juris Jerums skaidro, ka “katram vidusskolēnam varētu būt trīs līdz piecu mentoru grupa par viņu interesējošām tēmām, viņi palīdzētu noorientēties par biznesa, mācību un darba iespējām - tāda savstarpējā palīdzība nākamajai paaudzei”.

Valcēniešu dienas rīkos arī turpmāk, lai veicinātu cilvēku emocionālo piederību pilsētai un runātu par turpmākajiem izaicinājumiem, savukārt secinājumus un idejas, kas radās diskusijā, izmantos Valkas novada attīstības stratēģijā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti