Ziņu speciālizlaidums

Reakcija pēc vēlētāju aptaujas. Attīstībai/Par!

Ziņu speciālizlaidums

Reakcija pēc vēlētāju aptaujas. Katram un katrai

Reakcija pēc vēlētāju aptaujas. ZZS

Valainis par vēlētāju aptauju: ZZS panākumu pamatā ir ne tikai Lemberga virzīšana premjera amatā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) šajās Saeimas vēlēšanās varētu būt guvusi labus panākumus ne tikai tādēļ, ka tā par savu premjera amata kandidātu izvirzījusi Aivaru Lembergu, intervijā Latvijas Radio sacīja ZZS politiķis Viktors Valainis, uzzinot vēlētāju aptaujas pie iecirkņiem ("exit poll") rezultātus. Saskaņā ar tiem ZZS pārvarējusi 5% barjeru iekļūšanai Saeimā, iegūstot 10,9% atbalstu.

Valainis nenoliedza, ka Lemberga izvirzīšana par premjera amata kandidātu ir viens no faktoriem, kādēļ ZZS vēlēšanās varētu būt guvusi labus panākumus. "Mums bija stiprs premjera amata kandidāts, (..)" vērtēja Valainis, uzsverot, ka Lembergs pirms vēlēšanām popularitātes ziņā aptaujās apsteidzis citu politisko spēku izvirzītos Ministru prezidenta amata kandidātus.

"Bet tas nebija tikai viens premjera amata kandidāts, [ar ko skaidrojami ZZS panākumi vēlēšanās]," teica ZZS politiķis, norādot, ka liela loma bijusi visai komandai. Katra vēlēšanu apgabala pārstāvji aktīvi iesaistījušies Saeimas vēlēšanu kampaņā, runājot ar cilvēkiem gan kultūras namos, gan daudzdzīvokļu māju kāpņu telpās.

"Mums izdevās vēlētājus uzrunāt, (..)" teica Valainis, gan norādot, ka ir jāsagaida oficiālie 14. Saeimas vēlēšanu rezultāti.

Žurnālists Māris Antonevičs diskusijā Latvijas Radio vērtēja, ka ZZS zīmols arvien ir spēcīgs un uzrunā daudzus vēlētājus. Tiesa, ar Lemberga izvirzīšanu premjera amatam ZZS ir sevi attālinājusi no iespējas iekļūt nākamajā koalīcijā. 

ZZS ietvaros Latvijas Zemnieku savienība startē kopā ar Latvijas Sociāldemokrātisko strādnieku partiju (LSDSP), kuras līderis Jānis Dinēvičs intervijā LTV pauda pārliecību par noturīgu un ilgtermiņa sadarbību. Partijas gatavošoties kopīgam startam arī Eiropas Parlamenta un pašvaldību vēlēšanās.

KONTEKSTS:

Saskaņā ar vēlētāju aptauju 14. Saeimas vēlēšanās 5% barjeru iekļūšanai parlamentā varētu būt pārvarējuši astoņi politiskie spēki.

Aģentūras LETA, sabiedrisko mediju, Rīgas Stradiņa universitātes ar pētījumu centra SKDS atbalstu veiktā vēlētāju aptauja pie 14. Saeimas vēlēšanu iecirkņiem.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti