Vakcinēties pret Covid-19 var arī garajās svētku brīvdienās

Vakcinēties pret Covid-19 var arī garajās svētku brīvdienās – pieejami gan vakcinācijas punkti tirdzniecības centros, gan vakcīnbusi, notiek arī izbraukuma vakcinācija, informēja Vakcinācijas birojā. Vienlaikus šajās dienās strādāt turpina arī daļa ģimenes ārstu, pie kuriem uz potēm izveidojušās garas rindas.

Vakcinēties pret Covid-19 var arī garajās svētku brīvdienās
00:00 / 03:21
Lejuplādēt

Šobrīd Latvijā pret Covid-19 pilnībā potēti ir 60% iedzīvotāju. Vakcinācijas temps ir samērā augsts kopš oktobra vidus, taču pēdējās nedēļās krietni pieaudzis otro pošu īpatsvars. Lai arī pašlaik ir garās svētku brīvdienas, iedzīvotāji aicināti aktīvi turpināt vakcinēties.

Pēc vienas dienas pārtraukuma no šodienas atkal notiks izbraukuma vakcinācija – Preiļu novadā, Rēzeknes novadā, kā arī Tukuma, Limbažu un Saulkrastu novados. Tāpat, neskatoties uz to, ka lielveikali brīvdienās nestrādā, potes iespējams saņemt lielveikalu vakcinācijas punktos.

"Tirdzniecības centros daudzos vakcinācijas punkti atrodas ārpus paša centra, atrodas pie centra. Vai nu tas ir atsevišķi izveidotos konteineros, vai nu uz šiem punktiem ir pilnīgi atsevišķa ieeja. Savukārt vakcīnbusi savu darbu Daugavpilī atsāks no 19. novembra, Rēzeknē no 20. novembra, bet Jēkabpilī no 24. novembra," teica Vakcinācijas biroja pārstāve Inga Vasiļjeva.

Šobrīd iedzīvotājus aicina ne vien veikt pirmās devas vakcināciju, bet arī aktīvi saņemt trešo devu jeb balstvakcīnu. Vasiļjeva skaidroja, ka ļaudis kļūst arvien aktīvāki un trešo devu īpatsvars pieaug. Piemēram, pagājušajā nedēļā trešās devas bija 20% no visām saņemtajām devām. Šeit lielu artavu dod arī ģimenes ārsti, kuri paši var apzināt savus pacientus, kuriem trešā deva nepieciešama. Daļa ģimenes ārstu turpinās vakcinēt arī šajās brīvdienās, stāstīja Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Līga Kozlovska.

"Apmēram viena trešā daļa no Latvijas lauku ģimenes ārstiem, kas ir ārpus Rīgas, ir NVD pieteikušies gan uz attālināto darbu visās brīvdienās, gan izteikuši vēlēšanos uz klātienes konsultācijām un pacientu apmeklējumiem. Līdzīgs skaitlis no katra reģiona. Rīgā, es saprotu, ka šis brīvdienu pieraksta režīms nav piedāvāts, jo Rīgā strādā gan vakcinācijas centri, gan kabineti," teica Kozlovska.

Kozlovska skaidroja, ka arī viņas pieredzē šobrīd cilvēku interese pēc trešajām potēm ir samērā liela – visvairāk par to interesējas seniori un cilvēki ar hroniskām saslimšanām, kuri vakcinācijas kursu pabeiguši pavasarī vai vasaras sākumā.

Tā kā pie daudziem ģimenes ārstiem uz potēm esot pat vairāku nedēļu garas rindas, ārsti ir spiesti izvērtēt, kam trešo poti tiešām piešķirt, jo vēl joprojām prioritāte ir pirmās devas, īpaši, senioru un hroniski slimu pacientu vidū.

Pašlaik vakcinācijas procesu no visiem Latvijas iedzīvotājiem uzsākuši ir 66% cilvēku. Eksperti joprojām uzsvēra, ka vakcinācijas aptvere ir krietni jāpalielina. Lai gan pūļa imunitātes sasniegšana esot maz iespējama, vakcīna lielākoties pasargā no smagas saslimšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti