Panorāma

Dobeles Valsts ģimnāzijā vakcinēti visi pedagogi

Panorāma

Aicinās ieviest jaunus ierobežojumus

Turpmāk lielajos centros – tikai ar pierakstu

Vakcinācijas centru personālam nākas saskarties ar negācijām, jo daudziem šķiet, ka viņi piespiesti vakcinēties

Jau ceturto nedēļu pēc kārtas pieaug vakcinēto iedzīvotāju skaits. Dati par šo nedēļu vēl tiks apkopoti tuvākajās dienās, taču jau tagad var prognozēt ka šonedēļ savu poti saņēmuši vairāk nekā 70 000 cilvēku.

Raudzīties, kā norisinās process, uz vienu no Rīgas vakcinācijas centriem devās LTV žurnālists Ģirts Zvirbulis.

Vakcinējas darba vai mācību dēļ

Ārkārtējās situācijas apstākļos cilvēku interese par vakcinēšanos pieaugusi, tādēļ no jauna atvērti lielie vakcinēšanās centri. No tiem noslogotākais ir “Atta” konferenču centrā.

Satiktie cilvēki gan neslēpj, ka ieradušies vakcinēties lielākoties tādēļ, ka tas nepieciešams darbam vai mācībām.

“Dēļ darba, dēļ darba, jā! Veicu piegādes uz tirdzniecības centriem un citādi mani nelaiž iekšā,” stāsta Artūrs.

“Darba dēļ. Esmu autovadītājs. Ne vienmēr sanāk būt Latvijā uz vakcīnai noteikto laiku. Tādēļ gribu dabūt “Janssen” vakcīnu, lai vienā reizē visu nokārtotu, jo drīz atkal jābrauc prom,” savu motivāciju beidzot vakcinēties izklāsta Jurijs.

“Nu galvenokārt jau tādēļ, lai varētu mācīties klātienē,” atzīst Jūlija.

Dusmas izgāž uz personālu

Arī vakcinēšanās centru personāls jūt, ka strādāt kļuvis sarežģītāk nekā laikā, kad vakcinēties nāca tikai tie cilvēki, kas patiešām paši to vēlējās.

“Pašlaik cilvēki nāk it kā piespiesti un tad ir daudz vairāk negāciju. Cilvēki negrib. Viņi uzskata, ka notiek krāpšanās. Apvaino mediķus, ka mēs krāpjam, ka slimnīcās cilvēku nav, viss ir izdomāts. Bet es kā cilvēks, kas strādā slimnīcā, redzu to patieso situāciju,” stāsta ārsts Guntars Sperga.

Vēl kāda interesanta tendence. Vakcinētie tuvinieki uz potēm ved savus spītīgos radiniekus. Piemēram Rutas kundze, kas savu poti saņēmusi jau vasarā, beidzot uz potēšanos piedabūjusi savu vīru Henriku.

“Nu saklausās visādas muļķības pa internetu un tā tas viss notiekās.” Kā tomēr izdevās pierunāt vīru? “Nu pierunāju, pierunāju, nav jau tik traki!”

“Ja jau es ar saviem 80 gadiem sajēdzu, ka jātic zinātnei... Bet ja cilvēki jaunāki par mani nesaprot, ka jātic zinātnei, tad man ir vienkārši žēl!” secina Anna Gustava, kas dodas vakcinēties.

Nākamajā nedēļā līdzīgi lielie vakcinācijas centri tiks atvērti vairākās vietās Latvijā. Plānots, ka kopējais lielo centru skaits sasniegs 16. Taču Vakcinācijas birojs lūdz no pirmdienas cilvēkus pirms apmeklējuma pierakstīties, lai būtu vieglāk plānot vakcīnu piegādes un izvairītos no cilvēku drūzmēšanās rindās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt