Dienas ziņas

Covid monitoringa rezultāti notekūdeņos – maznozīmīgi

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Trešo poti sāk saņemt plašākas sabiedrības grupas

Vakcinācijas centros un izbraukumos potētos seniorus uz trešo devu plāno saukt ar īsziņu

Uzsākot trešās vakcīnas pret Covid-19 nodrošināšanu senioriem virs 65 gadiem, līdz šim vakcinācijas centros, ārstniecības iestādēs un izbraukumā potētie saņems īsziņu ar uzaicinājumu, bet pie ģimenes ārstiem potētos aicina pašus sekot līdzi savam vakcinācijas kalendāram un pieteikties balstvakcinācijai, ja kopš pēdējās devas pagājuši seši mēneši, ieplānojis Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta birojs.

Pēc biroja vadītājas Evas Juhņēvičas teiktā, patlaban ir 3467 seniori šajā vecuma grupā, kam rekomendē saņemt trešo devu.

Imunzācijas valsts padomes vadītāja Dace Zavadska informēja, balstvakcinācija jeb trešā deva rekomendējama "Pfizer" un "AstraZeneca" saņēmušajiem, bet otrā – pēc "Janssen" vakcīnas saņemšanas.

Veselības ministrijas rekomendācijas. Klikšķināt pa labi:

Avots: Veselības ministrija

Taču trešās devas rekomendācija nav attiecināma uz "Modernas" vakcīnas saņēmējiem, jo pēc pierādījumiem redzams, ka tās aizsardzība aizvien ir stabila arī astoņus mēnešus pēc vakcinācija.

Trešās devas nodrošināšana tiks uzsākta arī sociālās aprūpes centros visiem iemītniekiem neatkarīgi no vecuma, taču ne bērniem.

Vienlaikus Zavadska norādīja, ka attiecībā uz veselības aprūpes darbiniekiem Imunizācijas valsts padome neizdod rekomendāciju baltsvakcinācijai, jo saslimstība šajā nozarē strādājošajiem patlaban neatšķiras no saslimstības vispārējā populācijā, tomēr trešās devas saņemšana ir pieļaujama, ja strādā Covid-19 pacientu aprūpē un nonāk ciešā kontaktā ar inficētajiem.

Līdz šim Latvijā trešo poti pret Covid-19 saņēmuši 170 iedzīvotāji ar ļoti novājinātu veselību jeb imūnsupresijas pacienti. 

Papilddeva vakcīnai pret Covid-19 nav nepieciešama:

  • ja pirms vakcinācijas uzsākšanas bijis pozitīvs Covid-19 tests un tad saņemtas 2 pret Covid-19 vakcīnu devas;
  • ja pēc 2 devu saņemšanas ir bijis pozitīvs Covid-19 tests;
  • ja starp abām vakcīnu devām bijis pozitīvs Covid-19 tests;
  • ja pirms vai pēc vakcinācijas ar "Janssen" vakcīnu bijis pozitīvs Covid-19 tests.

KONTEKSTS:

Ministru kabinets šā gada 7. septembrī vienojās pakāpeniski uzsākt Covid-19 revakcināciju Latvijā. No septembra vakcinācijas kurss ar trešo devu papildināts cilvēkiem ar vāju imunitāti. Citiem cilvēkiem Imunizācijas valsts padome tobrīd vēl nerekomendēja papildu vakcīnu. Padome septembra beigās paziņoja, ka papilddevu iesaka senioriem un visiem aprūpes centru iemītniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt