Vakcinācijas biroju vadīs bijusī Dziesmu svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča

Veselības ministrija ir izskatījusi 416 pretendentu pieteikumus un izveidojusi Vakcinācijas projekta biroja komandas kodolu, kurā strādās pieci profesionāļi ar pieredzi nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošanā. Vakcinācijas biroju vadīs bijusī Dziesmu un deju svētku izpilddirektore Eva Juhņēviča, informēja Veselības ministrija.

ĪSUMĀ:

Vakcinācijas projekta biroja vadītāja

Vakcinācijas projekta biroju vadīs Eva Juhņēviča, kurai ir ilggadīga pieredze nacionāla mēroga pārnozaru projektu vadībā. Eva Juhņēviča bijusi XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektore. Viņas vadībā pirmo reizi izstrādāta un īstenota svētku dalībnieku digitāla reģistrācijas un procesu vadības sistēma, kas ļāva samazināt birokrātiskā aparāta izmantošanu datu apstrādei un nodrošināja iespēju efektīvi nodot informāciju katram dalībniekam. Eva Juhņēviča bijusi Kultūras ministrijas parlamentārā sekretāre, līdz šim vadījusi Rīgas Tūrisma attīstības biroju, septiņus gadus organizējusi Rīgas maratonu un citus liela mēroga projektus.

Biroja jaunā vadītāja attālinātā preses konferencē norādīja, ka ir strādājusi pie daudzpusīgiem, ļoti komplicētiem, kā arī "augstas spriedzes" projektiem, vienlaikus norādot, ka apzinās vakcinācijas projekta dinamisko tempu.  

Viņa skaidroja: "Dziesmu svētkos mana darba pieredze bija saistīta ar daudzu iesaistīto pušu koordinēšanu. (..) Arī šis vakcinācijas process būs daudzšķautņains un komplicēts, šeit būs vajadzīgas koordinatora, vadītāja un procesa virzītāja funkcijas, kuras esmu ieguvusi pietiekami."

"Es ļoti labi apzinos mūsu atbildību. Mums ir jāstrādā ļoti intensīvā un dinamiskā tempā. Jau šodien uzsāksim darbu, iepazīstoties ar dokumentiem. Pirmdien kopā ar Veselības ministriju strādāsim pie detalizēta vakcinācijas plāna izstrādes," norādīja Juhņēviča.

Vakcinācijas procesa koordinators

Vakcinācijas projekta biroja vakcinācijas procesa koordinators būs Pēteris Rimšs, kurš vadījis Latvijas zāļu verifikācijas sistēmas ieviešanas projektu, kas novērš viltotu zāļu nokļūšanu legālā izplatīšanas ķēdē. Pēteris Rimšs ir bijis Latvijas Nacionālās projektu vadīšanas asociācijas valdes priekšsēdētājs, mācījis projektu vadību vairākiem simtiem dažādu nozaru speciālistu, tostarp veselības nozarē un valsts pārvaldē strādājošajiem. Piemēram, sadarbojies arī ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu, nodrošinot projektu vadības mācības un projektu vadības standartu iedzīvināšanu.  

Biroja komunikācijas koordinatore

Vakcinācijas projekta biroja komunikācijas koordinatore būs Ieva Stūre, kura līdz šim vadīja vienu no Latvijas lielākajām sabiedrisko attiecību aģentūrām “Komunikācijas aģentūra/Edelman Affiliate”. Ieva Stūre ir Latvijas Komunikācijas asociācijas padomes priekšsēdētāja, vadījusi saziņu ar cilvēkiem eiro ieviešanas projektā Latvijā.

Vakcinācijas projekta biroja komunikācijas koordinatore Ieva Stūre

"Uzskatu, ka šajā procesā nedrīkst būt uzspiešanas vai milzīgas cilvēku pārliecināšanas. Ir jāiedrošina cilvēki, atbildot uz viņu jautājumiem [par vakcināciju]. Šobrīd daudzas atbildes ir sniegtas, bet tās nav sasniegušas gala lietotājus," par komunikācijas lomu projektā sacīja Stūre.

IT koordinācijas nodaļa

Vakcinācijas projekta biroja informāciju tehnoloģiju koordinators būs Māris Dreimanis, kurš vadījis augstākā līmeņa IKT projektus gan Latvijas, gan starptautiskos uzņēmumos. Piemēram, no piegādātāja puses uzraudzījis Valsts ieņēmuma dienesta Nodokļu informācijas pakalpojuma modernizācijas projektu, vadījis viena no pasaules lielākiem tirgus izpētes uzņēmumiem “GfK SE” (Vācija) globālo IT harmonizācijas programmu, vadījis programmatūras izstrādi starptautiskiem klientiem, piemēram, “Standard  &  Poor’s”, “Universal Music Group”, kā arī Saeimai, Labklājības ministrijai, VSAA un  “Latvenergo”.

Vakcinācijas projekta biroja informāciju tehnoloģiju koordinators Māris Dreimanis

Brīvprātīgs atbalsts

Brīvprātīgi un bez atlīdzības vakcinācijas IT koordinēšanu atbalstīs Krists Avots, SIA “Tet” digitālās transformācijas direktors. Krists Avots pēdējos divus gadus vada apjomīgu pārmaiņu programmu, kas ietver uzņēmuma IT infrastruktūras maiņu, biznesa procesu pārskatu un darba organizācijas maiņu. Iepriekš Krists Avots vadīja “Tet” Korporatīvās attīstības dienestu, atbildot par jaunu produktu un pakalpojumu ieviešanu. Krists Avots pilnībā neizbeigs savas esošās darba attiecības, viņa pārstāvētais uzņēmums vakcinācijas projekta IT sistēmas izstrādē neiesaistīsies.

IT koordinēšanas atbalsta speciālists Krists Avots

Avots pēdējo nedēļu vadījis apmēram 30 brīvprātīgu IT ekspertu komandu, kas definē biznesa prasības dažādu ar vakcinācijas uzskaiti un apziņošanu saistītu procesu automatizācijai.

Projekta loģistikas koordinators

Vakcinācijas biroja projekta loģistikas koordinators būs Armīns Kalniņš ar plašu pieredzi loģistikas projektu organizēšanā un vadībā. Pieredzi loģistikā guvis arī uzņēmumos, kas saistīti tieši ar zāļu un vakcīnu loģistiku – “Tamro” un “Magnum  Medical”. Strādājis par loģistikas vadītāju arī uzņēmumos “Orkla Confectionery & Snacks Latvija”, “Amber Distribution” un “British American Tobacco”.

Projektam plānots, kā atbalsta personālu, pieņemt vēl piecus cilvēkus.

Projekta mērķis – šogad vakcinēt pusotru miljonu cilvēku

Preses konferencē veselības ministrs Daniels Pavļuts (“Attīstībai/Par!”) norādīja, ka

“mums priekšā ir ļoti grūts uzdevums”, – šogad vakcinēt teju pusotru miljonu Latvijas iedzīvotāju, vienlaikus norādot, ka to nepieciešams izdarīt pēc iespējas ātrāk.

Biroja galvenais uzdevums ir nodrošināt, ka visi iesaistītie koordinēti un raiti strādātu, ieskaitot  ierēdņus un valdību, skaidroja ministrs. 

Tāpat ministrs pauda pārliecību, ka izvēlēti “labākie no labākajiem” un īpaši uzteica biroja vadītājas Juhņēvičas pieredzi liela mēroga projektu menedžmentā. Veselības ministrs arī atzina, ka no medicīnas jomas speciālistiem interese par šiem amatiem nebija sevišķi liela.

Pavļuts skaidroja: “Tas, kas ir nepieciešams lielu nacionāla mēroga projektu īstenošanā, ir starpdisciplināra, profesionāla, sarežģītus projektus īstenot spējīga komanda. Tāpēc mēs šajā atlasē esam vadījušies pēc principa:

kurš kaut ko līdzīgu ir darījis iepriekš? Kuri cilvēki ir strādājuši pie lieliem, pārnozariskiem valsts un pat starptautiska mēroga projektiem? Kuri cilvēki ir spējīgi salikt kopā dažādu jomu kompetenci un neticami īsā laikā nonākt līdz rezultātam?

Tie ir tie cilvēki, ko meklējām. Uzskatām, ka Juhņēvičas kundzes pieredze, sarīkojot Dziesmu svētkus, kuros ir gan neatliekamās palīdzības, gan drošības, loģistikas, pārtikas piegādes sadaļa, ir tas, kas mums šādā projektā ir vajadzīgs."

Ar vakcinācijas biroja darbiniekiem noslēgs terminētus darba līgumus uz 12 mēnešiem. Veselības ministrija uzskata, ka projekts ir jāizpilda šogad. Vienlaikus Pavļuts norādīja – gadījumā, ja projekts tiks īstenots pirms termiņa, tad birojs pārtrauks savu darbību. Atlikušais finansējums no darbinieku algām tiks atskaitīts valsts budžetam. 

Vakcinācijas biroja vadītājam mēnesī maksās 4905 eiro lielu algu un arī pārējiem biroja darbiniekiem atlīdzības būs lielākas, nekā ierasts valsts pārvaldē.

Darbiniekiem piedāvātās algas sabiedrībā izraisīja plašu rezonansi. Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta vadītājs Latvijā Andris Grafs šo atalgojumu vērtēja kā adekvātu, ņemot vērā, cik pieredzējušus privātā sektora profesionāļus bija vēlme piesaistīt un kas īsā laikā no šī biroja tiek sagaidīts. Taču straujais atlases process, lai gan krīzes situācijā saprotams, var radīt riskus.

“Protams, divas dienas liek uzdot jautājumus, cik detalizēti šī izvērtēšana ir notikusi, un tā pieeja, protams, ir ļoti vienkāršota. Jā, pastāv risks, ka kļūdas izvēlē, iespējams ir. Bet, ņemot vērā, ka tā tiešām ir krīze, es teiktu, ka tempam ir jābūt atbilstošam un nevar iet ierasto ceļu ar vairākām kārtām, iedziļināšanās intervijām un tā tālāk,” norādīja Grafs.

Pirmdien birojs sāks gatavot atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem. Bet, kad būs gatavs detalizētais plāns, kurā premjers izteicies, ka arī pensionāram Balvos būtu jāzina, kad viņu vakcinēs, preses konferencē neviens nevarēja atbildēt. 

KONTEKSTS:

Lai nodrošinātu sekmīgu masveida Covid-19 vakcinēšanos, izveidos brīvprātīgās vakcinēšanās projektu. Valdība 14. janvārī apstiprināja veselības ministra Daniela Pavļuta ("Attīstībai/Par!") iniciatīvu veidot vakcinācijas projekta uzraudzības padomi un projekta vadības biroju.  

Līdz 28. janvārim Veselības ministrija sagatavos un valdībai izskatīšanai iesniegs precizēto informatīvo ziņojumu "Par Covid-19 vakcīnu ieviešanas stratēģiju".

Latvija līdz šim saņēmusi trīs Covid-19 vakcīnu kravas – pirmajās divās piegādēs saņemtas 23 400 vakcīnu devas, bet trešajā – vēl 6800 devas. Šīs ir “Pfizer” un “BioNTech” izstrādātās vakcīnas.  No 12. janvāra Latvijā pieejama arī "Moderna" izstrādātā vakcīna, kas apstiprināta izmantošanai Eiropas Savienībā.

Pirmie rindā uz vakcināciju pret Covid-19 ir mediķi. Pakāpeniski tiks vakcinēta arī pārējā sabiedrība, sākot ar riska grupā esošajiem, kā arī operatīvajiem darbiniekiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt