Sadaļas Sadaļas

Vakcinācijas birojs nākotnē varētu parūpēties par ērtāku gaidīšanu rindās

No 3. maija vakcīnu pret Covid-19 saņemt varēs ikviens, kurš to vēlēsies. Vakcinācijas birojā gan norāda, ka šajā reizē lielu rindu nebūs, jo vakcinācijai jāpiesakās iepriekš. Tomēr Vakcinācijas biroja pārstāve Agnese Strazda mudināja cilvēkus sagatavoties iespējai, ka rindas tomēr var veidoties un pašiem arīdzan nodrošināties ar ūdeni un kādu uzkodu. Nākotnē vakcinēšanas organizatori gatavi apdomāt, kas darāms, lai vakcīnas gaidīšana būtu ērtāka.

Vakcinācijas birojs nākotnē varētu parūpēties par ērtāku gaidīšanu rindāsKristaps Feldmanis
Pieredze, gaidot garās rindās, lai saņemtu savu Covid-19 vakcīnu, ir daudziem Latvijas iedzīvotājiem.

Ieva Morica vakcīnu 17. aprīlī saņēma Cēsīs. Gaidījusi vairāk nekā 8 stundas. Gan ūdens, gan tualetes bijušas pieejamas, tomēr ļoti trūkusi informācija par to, vai vispār ir vērts stāvēt rindā.

"Vienā brīdī arī policijas busiņš brauca garām, un policisti padalīja ūdeni cilvēkiem, bet varēja arī jebkurā brīdī aiziet un ūdeni nopirkt. Tas, par ko mēs varētu sūdzēties, – mums diezgan ilgu laiku nebija skaidrība vai tiem, kas ir rindas beigās, pietiks vai nepietiks vakcīnu," norādīja Ieva Morica.

Arī rinda Cēsīs virzījusies ļoti gausi. Jāatgādina gan, ka to laicīgi pamanīja arī pats vakcinācijas organizators un dienas laikā uz vakcinācijas centru Cēsīs nosūtīja papildu mediķu brigādes.

Tikmēr Kārlis vakcīnu saņēma Ķīpsalā. Ieradās aptuveni 15 minūtes pēc izziņotā centra atvēršanas laika, taču jau bija rindas pašā galā un vakcīnu gaidīja aptuveni 6 stundas.

"Tualetes bija pie paša centra ārpusē pieejamas, taču kur apsēsties nebija. Lielāko daļu laika bija jāstāv ārpus centra. Tur iespēja apsēsties tiešām nebija, ja nu vienīgi kādā brīdī zālē vai uz apmales. Starp citu, viens cilvēks, kas stāvēja nedaudz mums priekšā, vienā brīdī saļima," par pieredzi, gaidot rindā Ķīpsalā, stāstīja Kārlis.

Vīrietis gan norādīja, ka Ķīpsalā ļoti bieži skaitīti cilvēki un arī brīdināti, ka, iespējams, stāvēšana rindā beigsies ar došanos mājās bez potes.

Tomēr plašāks labierīcību izvietojums, ūdens pieejamība vai, piemēram, kāds krēsls, kur piesēst tiem, kuriem grūti visu dienu nostāvēt rindā, varētu palīdzēt iedzīvotājiem rindu izstāvēt vieglāk.

Vakcinācijas biroja pārstāve Agnese Strazda gan uzsvēra – piemēram, labierīcības bija pieejamas, taču birojs katru pieredzi, veidojot dzīvās rindas, esot analizējis. Lai arī šobrīd nav konkrētu plānu par līdzīgu rindu veidošanu, tomēr nākotnē tādu neizslēdz un ir gatavi apdomāt, kas darāms, lai vakcīnas gaidīšana būtu ērtāka.

"Šobrīd visa enerģija un plānošana tiek likta uz to, lai notiek organizēta un plānota vakcinācija. Ja mēs redzam, ka kādā brīdī vajag papildu jaudu vakcinācijas procesam, vienmēr var pateikt, ka kādā brīdī, kādā centrā ir šī brīvā rinda, kur cilvēkiem būs jāgaida. Cilvēkiem arī jārēķinās daļēji no savas puses – nodrošināties ar ūdeni un kādu uzkodu," norādīja Vakcinācijas biroja pārstāve Agnese Strazda.

Strazda piebilda, ka pēc katras vakcinācijas nedēļas nogales birojs izdarījis secinājumus par lietām, ko var uzlabot.

KONTEKSTS:

Aprīļa beigās atvēra pēdējās no noteiktajām prioritārajām grupām vakcinēšanai pret Covid-19. Līdz ar to plānots, ka visi interesenti pieteikties vakcīnai pret Covid-19 bez ierobežojumiem varēs krietni ātrāk –  3. maijā.  

No 1. līdz 4. maijam paredzēta vakcinācija 16 liela mēroga vakcinācijas centros, un vakcīnai varēs pieteikties vietnē manavakcina.lv. Kopā vietnē iekļauti vairāk nekā 10 000 vakcinācijas laiku no 1. līdz 4. maijam. No 3. maija uz vakcīnas saņemšanu šajos centros varēs pieteikties jebkurš.

Kopumā līdz vasaras beigām plānots vakcinēt ap 70% iedzīvotāju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt