Vakanču gadatirgū Daugavpilī viens otru cenšas atrast darba devēji un ņēmēji

Augstākais bezdarba līmenis valstī joprojām ir Latgalē - vairāk nekā 14 procenti, kamēr valstī kopumā tie ir seši procenti. Daugavpilī šobrīd bez darba ir vairāk nekā pieci tūkstoši cilvēku, tajā pašā laikā brīvo vakanču ir pāri par vienu tūkstoti. Kāpēc rodas šāda situācija, kādas vakances ir pieprasītas, ko piedāvā darba devēji un ko meklē potenciālie darba ņēmēji, to nedēļas nogalē varēja noskaidrot Nodarbinātības valsts aģentūras rīkotajā vakanču gadatirgū.

Daugavpils Olimpiskajā centrā vakanču gadatirgus šogad notika jau otro reizi, un tā ir laba iespēja gan darba meklētājiem, gan uzņēmējiem, Latvijas Radio teica Nodarbinātības valsts aģentūras Daugavpils filiāles vadītāja Jurate Kornutjaka. 

Daugavpilī notiek darba vakanču gadatirgusSilvija Smagare

“Tā ir lieliska iespēja klātienē satikties potenciālajiem darba devējiem un darba ņēmējiem. Sarunāt sadarbības iespējas, iepazīt, veikt pirmās intervijas un nodibināt darba attiecības," paskaidro Kornutjaka. "Nāk lielākoties mūsu NVA uzskaitē esošie bezdarbnieki. Ja skatāmies statistisko portretu, tad tas ir bezdarbnieks ap 50 gadiem, ar vidējo profesionālo vai vidējo izglītību.”

Tieši šādam darba meklētājam - savam radiniekam, kurš pats uz pilsētu netika, iespēju strādāt un rast sev pielietojumu šajā gadatirgū meklē Olga.

“Viņam ir pāri par 50 gadiem, un tādiem cilvēkiem ir ļoti grūti atrast darbu. Viņš bija labs lokmetinātājs, tagad man piedāvāja viņam darba iespējas ārzemēs, Norvēģijā, bet diemžēl, Latvijā šādu iespēju nav," vīlusies ir Olga. "Latvija meklē jaunus puišus. Bet Latvija aizmirsusi, ka pie mums ir stipri vīri ar pieredzi, kas var daudz palīdzēt Latvijas ekonomikai.”

Pārsvarā nāk pirmspensijas vecuma cilvēki. Tie ilgi, pat gadus 20, neatrod darbu.

Viņiem vienalga, ko darīt, lai tikai būtu darbs. Tā vakanču gadatirgū saka karjeras konsultanti.

Piemēram AS “Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīca” ir nepieciešami ap pussimt jauni strādājošie, veicot darba interviju, stāsta uzņēmuma personāla direktore Viktorija Gavrilova: “Tagad pie mums strādā 676 cilvēki, maksimums vēl vajag ap 50. Vajag tehniski izglītotus cilvēkus, mehāniķus, elektriķus, konstruktorus. Lūk arī jaunā paaudze nāk un interesējas.”

Kopskaitā 35 uzņēmēji šajā vakanču gadatirgū piedāvā savas brīvās darba vietas, profesiju klāts plašs, informācijas stendā izrāda NVA darbinieki. Vispieprasītākie ir medicīnas darbinieki, lokmetinātāji, kravas automobiļu vadītāji-tālbraucēji, šuvējas, ļoti daudz speciālistu vajag būvniecībā.

Ne maz svarīgs ir atalgojums, kas interesē darba meklētājus, īpaši tos, kuri atgriezušies dzimtenē no ārzemēm un kuri vēlas algu vismaz 700 eiro.

Šobrīd Daugavpilī bez darba ir 5700 cilvēku, no tiem 42 procenti ir ilgstošie bezdarbnieki, kamēr brīvo vakanču ir pāri par tūkstoti. Kādu darba meklētāju neapmierina atalgojums, bet kādu uzņēmēju potenciālā darbinieka kvalifikācija, tā šo situāciju izskaidro NVA pārstāvji, kas cer, ka šādi vakanču gadatirgi tomēr dod savu pienesumu, piemēram, pēc martā notikuša šāda pasākuma bezdarbnieku rindas divu mēnešu laikā Daugavpilī saruka par 80 cilvēkiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti