Dienas ziņas

Piesnigušo ceļu tīrīšanā palīgā dodas vietējie zemnieki

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Atklāj treniņu laukumu cilvēkiem ratiņkrēslos

Vaivaru rehabilitācijas centrā atklāj Latvijā pirmo treniņu laukumu cilvēkiem ratiņkrēslā

Atzīmējot starptautisko cilvēku ar invaliditāti dienu, Nacionālajā rehabilitācijas centrā "Vaivari" atklās jaunu projektu – treniņu laukumu cilvēkiem ar mobilitātes traucējumiem. Mērķis ir attīstīt ratiņkrēslu lietotāju prasmes tā izmantošanā, lai vairotu šī palīglīdzekļa izmantotāju patstāvību.

Pētījumos ir pierādīts, ka personas, kuras ir neatkarīgas ratiņkrēslā, ir neatkarīgākas arī ikdienas aktivitātēs un labāk var iekļauties darba tirgū. Šādiem cilvēkiem arī samazinās nepieciešamais aprūpes līmenis. Viņi kļūst neatkarīgāki un var dzīvot cieņpilnu dzīvi. 

"Mēs apmācam pacientus ratiņkrēsla lietošanā pirms viņi dosies mājās," pastāstīja "Vaivaru" funkcionālo speciālistu vadītāja Zoja Osipova.

Apmācības ratiņkrēsla lietošanā ik gadu ir nepieciešamas ap 200 cilvēku. Jauno ratiņkrēslu treniņa laukumu varēs izmantot gan rehabilitācijas centra pacienti, gan jebkurš cits ratiņkrēsla lietotājs.

"Cilvēkam, kas staigā pārvietošanās ir nieks, bet cilvēkam ratiņkrēslā - liels izaicinājums," uzsvēra Osipova.

Mācīties lietot ratiņkrēslu ir kā no jauna mācīties staigāt. Ratiņkrēsla lietošana iekštelpās parasti ir vienkārši apgūstama, taču ar grūtībām pacienti saskaras lietojot ratiņkrēslu ārpus telpām. Nepieejama vide, apmales,  dažādas virsma, kāpnes ir tās lietas, kas ierobežo ikdienas aktivitāšu veikšanu un izolē cilvēku no ārpasaules, jo tajā vienkārši nespēj funkcionēt.

"Cilvēks jāsagatavo šādiem izaicinājumiem, kas ir ikdienā. "Vaivaros" pats esmu apguvis ikdienas iemaņas pirms 20 gadiem, izejot ārā sastapos, ka vide nav ideāla," stāstīja "Vaivaru" valdes loceklis Mārtiņš Oliņš.

Treniņu laukums cilvēkiem ar mobilitātes traucējumiem Vaivaru rehabilitācijas centrā būs pirmā tāda veida infrastruktūra Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt