Pētījumos ir pierādīts, ka personas, kuras ir neatkarīgas ratiņkrēslā, ir neatkarīgākas arī ikdienas aktivitātēs un labāk var iekļauties darba tirgū. Šādiem cilvēkiem arī samazinās nepieciešamais aprūpes līmenis. Viņi kļūst neatkarīgāki un var dzīvot cieņpilnu dzīvi.
"Mēs apmācam pacientus ratiņkrēsla lietošanā pirms viņi dosies mājās," pastāstīja "Vaivaru" funkcionālo speciālistu vadītāja Zoja Osipova.
Apmācības ratiņkrēsla lietošanā ik gadu ir nepieciešamas ap 200 cilvēku. Jauno ratiņkrēslu treniņa laukumu varēs izmantot gan rehabilitācijas centra pacienti, gan jebkurš cits ratiņkrēsla lietotājs.
"Cilvēkam, kas staigā pārvietošanās ir nieks, bet cilvēkam ratiņkrēslā - liels izaicinājums," uzsvēra Osipova.
Mācīties lietot ratiņkrēslu ir kā no jauna mācīties staigāt. Ratiņkrēsla lietošana iekštelpās parasti ir vienkārši apgūstama, taču ar grūtībām pacienti saskaras lietojot ratiņkrēslu ārpus telpām. Nepieejama vide, apmales, dažādas virsma, kāpnes ir tās lietas, kas ierobežo ikdienas aktivitāšu veikšanu un izolē cilvēku no ārpasaules, jo tajā vienkārši nespēj funkcionēt.
"Cilvēks jāsagatavo šādiem izaicinājumiem, kas ir ikdienā. "Vaivaros" pats esmu apguvis ikdienas iemaņas pirms 20 gadiem, izejot ārā sastapos, ka vide nav ideāla," stāstīja "Vaivaru" valdes loceklis Mārtiņš Oliņš.
Treniņu laukums cilvēkiem ar mobilitātes traucējumiem Vaivaru rehabilitācijas centrā būs pirmā tāda veida infrastruktūra Latvijā.