Dienas ziņas

Rundāles pilī Visvalža Viņķeļa gladiolu izstāde

Dienas ziņas

Iedzīvotāju drošībai izveidots īpašs buklets

Veicot «meža kopšanu», nocērt dižkoku

Vaivaros «meža kopšanā» nocērt 280 gadus vecu dižpriedi; lietu izmeklē policija

Vaivaros, veicot kopšanas cirti, nocirsts dižkoks – apmēram 280 gadus veca priede. Valsts policija par nodarīto kaitējumu ierosinājusi kriminālprocesu. Jūrmalnieki uzskata, ka tādējādi zemes īpašnieks mēģina sagatavot vietu būvlaukumam.

Zemes gabalam Vaivaros, Kauguru ielā 3, īpašnieki mainījušies jau vairākas reizes. Pēdējo būvatļauju daudzstāvu dzīvojamo māju kompleksa izbūvei Jūrmalas dome izsniegusi šā gada 12.februārī SIA''CCDU''.

To gan pārsūdzējusi Jūrmalas aizsardzības biedrība, un pašreiz notiek tiesvedība. “Tas ir procesā, un tas process būs ilgs. Bet šiem cilvēkiem ir dziļi vienalga, viņi spļauj virsū tiesu sistēmai un nolēmumiem,” saka Jūrmalas Aizsardzības biedrības valdes loceklis Guntis Grūbe.

Arī ar lūgumu transformēt meža zemi par apbūves gabalu Valsts meža dienestā neviens neesot vērsies, tomēr šonedēļ tur sākuši dūkt zāģi. Nozāģēts arī viens no zemesgabalā esošajiem pieciem dižkokiem – aptuveni 280 gadu sena ainaviska priede.

“Jūrmalai tā ir liela, liela vērtība. Īpaši tādas lielas priedes, kas augušas gandrīz 300 gadus. Nozāģēt tādu priedi ir divu minūšu darbs, bet, lai tā priede izaugtu atkal... Ne mēs, ne mūsu bērni to nesagaidīs, varbūt pat mazbērni nesagaidīs,” saka jūrmalniece Irina Ansberga.

Mežizstrādes darbu vadītājs Andris garākos skaidrojumos neielaižas, bet visas vajadzīgās atļaujas krūmu un koku zāģēšanai viņam esot. “Lieciet man mieru. Pēc vakardienas es vairs nevaru izturēt, zāles jau dzeru, man ir 60 gadu. Jūs saprotiet, ka darbu dabūt šodien ir ļoti grūti, un katrs nāk man čakarēt smadzenes tāpēc, ka kāds cits grib to vietu dabūt zāģēt.  Es vinnēju to tenderi zāģēt krūmus un kokus. Saprotiet - krūmus un kokus,” saka mežizstrādes darbu vadītājs.

Meža apliecinājums kopšanas cirtei Vaivaros, Kauguru ielā 3, tik tiešām esot izsniegts, apliecina Valsts meža dienesta (VMD) Rīgas reģionālajā virsmežniecībā.

“Pašlaik īpašniekam ir iedots koku ciršanas apliecinājums kopšanas cirtei piecu hektāru platībā, kur viņš izciršanai pieprasījis 35 kubikmetrus. Tie ir tādi atpalikušie kociņi, kas varētu nākt ārā, jo kopšanas cirtē lielos kokus necērt,” skaidro VMD Rīgas reģionālās virsmežniecības virsmežzine Maiga Pikšena.

To, ka šajā teritorijā  bijis arī dižkoks,  meža dienestā neesot zinājuši: “Inventarizācija šajā īpašumā taisīta, ja nemaldos 2006., 2008.gadā. Tur neparādās, ka tādi lieli koki ir. Tas ir jautājums. Varbūt arī taksatoram kaut kas bija jāredz, jo to dižkoka resnumu koks nesasniedz dažos gados.”

Pašreiz meža dienests gatavo lēmumu par darbu apturēšanu daļā teritorijas, kur tiks veidots mikroliegums, bet par nodarīto kaitējumu īpašniekiem nāksies samaksāt. Savukārt Jūrmalas aizsardzības biedrība apstrīdējusi meža dienesta izdoto apliecinājumu, tādējādi vismaz uz laiku apturot meža izciršanu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt