Atbalsta pasākumi norisināsies Ārlietu ministrijas finansēta granta ietvaros, un kopējā granta summa ir 89 350 eiro.
Projekta mērķis ir sadarbība un pieredzes apmaiņa ar Ukrainas ārstniecības iestādēm, palīdzot ieviest rehabilitācijas programmas no Krievijas militāras agresijas cietušiem pacientiem pēc ekstremitāšu amputācijas un veidot tehnisko pamatlīdzekļu aprites sistēmu.
Latvijas speciālisti attālināti un klātienē konsultēs Ukrainas rehabilitācijas speciālistus, kā arī klātienē organizēs pieredzes apmaiņas vizītes. Ukrainas mediķu lietošanai tiks izstrādāts īpaši informatīvie materiāli ukraiņu valodā.
“Vaivari” ar pacientiem, kuri guvuši militārās traumas, strādāja arī pēc 2014. gadā sāktās karadarbības Donbasā. Tagad Latvijas rehabilitācijas speciālistiem būs iespēja dalīties zināšanās un pieredzē ar kolēģiem kara cietušajā valstī par to, kā pacientus sagatavot protezēšanai un mācīt dzīvot jaunajā realitātē pēc ekstremitāšu amputācijām.
Tāpat plānots, ka projektā tiks iegādāti materiāli, kas Ukrainas slimnīcām nepieciešami protēžu un ortožu izgatavošanai.
“Šauti un dragāti ievainojumi, galvas smadzeņu traumas, multipli ķermeņa ievainojumi pēc sprādzieniem – tās visas ir kara izraisītas traumas, pēc kurām ir nepieciešamas specializētas rehabilitācijas programmas. Specializēta multidisciplināra pieeja rehabilitācijai ir īpaši nepieciešama pacientiem pēc roku vai kāju amputācijas,” paziņojumā medijiem norādīja “Vaivaru” valdes priekšsēdētāja Anda Nulle.