Vairums pašvaldību sporta un kultūras tēriņos ir ieviesušas VK ieteikumus

Pusotru gadu pēc revīzijas par to, kā pašvaldības tērē un paskaidro savus tēriņus sporta, kultūras un atpūtas pasākumu rīkošanā, Valsts kontrole (VK) secina, ka no 115 ieteikumiem 108 ir jau ieviesti.

Spītīgākā izrādījusies Nīcas pašvaldība, kas nav izstrādājusi maksas pakalpojumu metodiku, institūcijām ļauj strādāt bez darba plāna, bet kopš marta par ieteikumu ieviešanas gaitu revidentiem vispār nav devusi ziņas. Līdzīgi kavējas arī Salaspils dome.

Savukārt par atklātu komunikāciju, operatīvu ieteikumu ieviešanu un efektīvu sadarbību Valsts kontrole uzslavē Bauskas novada pašvaldību un Cēsis.

Pirms pusotra gada veiktā revīzijā VK atklāja, ka kultūras, sporta un atpūtas pasākumiem pašvaldības atvēl līdz 12% no sava budžeta, taču tās nedefinē mērķus, ko grib ar šiem pasākumiem sasniegt. Līdz ar to ir grūti izvērtēt tādu tēriņu lietderību, secināja VK. Revidenti atklāja, ka pašvaldību darbība kultūras un sporta jomās netiek plānota un pēc tam īstenota atbilstoši iepriekš izstrādātiem plānošanas dokumentiem.

Kopumā VK revidenti kultūras, sporta un atpūtas pasākumu tēriņu ekonomiskumu un efektivitāti pārbaudīja 13 pašvaldībās - Cēsu, Talsu, Bauskas, Tukuma, Limbažu, Dobeles, Salaspils, Siguldas, Ērgļu, Skrīveru, Nīcas un Balvu novadā, kā arī Rēzeknes pilsētā.

VK secināja - ja pašvaldībām nav precīzi definētu mērķu, grūti arī plānot, kā tos sasniegt. Savukārt vēl grūtāk ir kultūras tēriņus pārbaudīt un saprast, cik tie bijuši lietderīgi.

Otrdien, 27.septembrī, VK par secināto informēs arī Saeimas deputātus

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti