Dienas ziņas

Brīdina par ledus trauslumu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Jauna meža ugunsdzēsības stacijā Pierīgā

«Vairs nav jākaunas» – Valsts meža dienesta ugunsdzēsēji Babītē lepni par jauno staciju

"Ar algām īpaši lepoties nevaram, bet vismaz par darba apstākļiem vairs nebūs jākaunas," tā teic Pierīgas mežu ugunsdzēsēji. Viņiem jaunais gads iesācies ar patīkamām pārmaiņām. 4. janvārī durvis svinīgi vēra pilnīga jauna Valsts meža dienesta ugunsdzēsības stacija Babītē.

Valsts meža dienesta (VMD) Babītes ugunsdzēsības stacija līdz šim atradās morāli un tehniski novecojušā ēkā, bet no 4. janvāra Pierīgas ugunsgrēku dzēsēji strādās no jaunas, modernas stacijas. Jaunajā ēkā ugunsdzēsējiem būs moderni aprīkotas biroja un atpūtas telpas, ieskaitot arī dušas un veļas mazgātavu. Taču lielākais prieks pašiem darbiniekiem ir par jauno garāžu. Tā pēc platības un vārtu izmēra pielāgota mūsdienu smagajai ugunsdzēsības tehnikai, kura padomju laikos būvētajā stacijā pat nevarēja iebraukt.

Valsts meža dienesta jaunā ugunsdzēsības stacija Babītē

Babītes Meža ugunsdzēsības stacijas vadītājs Aivars Kovals stāsta: "Ēka bija celta PSRS laikos, kad mašīnas bija zemākas. Lai iedzītu modernu mašīnu bija jārok tranšejas, jo griestus nebija iespējams pacelt uz augšu, un tikai tā mēs varējām iztikt."

Turpretim jaunajā ēkā radīti visi nepieciešamie apstākļi, lai ugunsdzēsēji un tehnika nākamajam izsaukumam varētu sagatavoties modernos apstākļos.

Padomāts arī par tādu specifisku, bet ugunsdzēsējiem būtisku lietu, kā šļūteņu žāvēšanas tornis. VMD inženieris ugunsapsardzības jautājumos Dzintars Rozēns skaidro: "Arī šļūtenes paliek melnas un netīras. Tās jāmazgā un jākopj un galvenais – tām jāizlej viss liekais mitrums. Šeit varat redzēt šļūtenes uzbūvi. Tām iekšā ir gumija – ja tur paliek ūdens vai netīrumi, tad tā kļūst nederīga."

Valsts meža dienesta jaunā ugunsdzēsības stacija Babītē

Meža dienesta ugunsdzēsēju algas svārstās no aptuveni no 620 līdz 1179 eiro "uz papīra". Jaunus, kvalificētus un spējīgus darbiniekus ar tādu atalgojumu piesaistīt grūti. Bet vismaz darba apstākļi pamazām kļūst tādi, par ko nav jākaunas, teic paši ugunsdzēsēji. 

"Uz šo brīdi jau mēs sākam lepoties ar dienestu, ka ir iespējas parūpēties par cilvēkiem, tehniku iegādāties, lai atvieglotu darbu," teic Rozēns.

VMD ģenerāldirektora pienākumu izpildītājs Arvīds Ozols nešaubās: "Tie cilvēki, kas strādā meža ugunsdzēsībā – viņu darbs ir smags, grūts, reizēm bīstams. Tas ko mēs gribam – lai mēs viņiem varētu nodrošināt maksimāli labus darba apstākļus."

Projekta kopējās izmaksas ir nepilni 550 000 eiro. Tuvākajā laikā iecerēts pārbūvēt vai atjaunot vēl piecas no kopumā 15 meža ugunsdzēsības stacijām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti