Panorāma

Sešas Saeimā netikušās partijas tiks pie valsts finansējuma

Panorāma

Panorāma

Vairākums Ukrainas bēgļu dodas uz citām valstīm

Vairākums Ukrainas bēgļu dodas uz citām valstīm

Salīdzinot ar Krievijas sāktā kara sākumu, bēgļu no Ukrainas plūsma Latvijā ir būtiski samazinājusies. To Latvijas Televīzijai atklāja iekšlietu ministrs Kristaps Eklons ("Attīstībai/Par!").

Septembrī Latvijā ieradušies aptuveni 1200 kara bēgļu no Ukrainas. Lielākā daļa no viņiem jeb 768 cilvēki tranzītā caur Latviju devušies uz citām valstīm. Vienlaikus valsts piešķirtās sociālās garantijas bēgļiem nav mazinājušās. 

"Mums praktiski visas tās sociālās garantijas, kas tika nodrošinātas Ukrainas bēgļiem pašā sākumā, viņas palika tādā pašā apmērā. Ir samazinājies tas kompensējošais finansējums par izmitināšanu, kas ir pilnīgi saprotams, jo ir kaut kādas robežas, ko mēs arī varam atļauties. Un tai motivācijai ir jābūt tādai, lai bēglis būtu motivēts. Ja bija ieplānojis turpināt kustību tranzītā, tad lai arī turpina. Mēs viņu atbalstām šai ceļā. Un, ja viņš ir palicis Latvijā, lai viņš ir motivēts maksimāli ātri integrēties Latvijas sabiedrībā," stāstīja Eklons.

KONTEKSTS:

Aģentūra LETA vēsta, ka kopš Krievijas sāktā kara pret Ukrainu Latvijā reģistrēti 38 657 Ukrainas iedzīvotāji, bet 33 574 bēgļiem izsniegti uzturēšanās dokumenti ar tiesībām uz nodarbinātību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti