Dienas ziņas

VADC lūdz donoru atsaucību

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Novadu domes gatavojas attālinātajām sēdēm

Vairāku novadu domes gatavojas attālinātajām sēdēm

Saistībā ar Covid-19 izplatību izsludinātās ārkārtējās situācijas dēļ vairākums pašvaldību iestāžu darbinieku strādā attālināti. Jelgavas novadā jau trešdien, 25. martā, notiks pirmā domes sēde attālināti. Ķekavas novadā pozīcija un opozīcija joprojām nevar vienoties par šāda formāta nepieciešamību.     

ĪSUMĀ:

  • Covid-19 krīzes dēļ vairākums pašvaldību iestāžu darbinieku strādā attālināti.
  • Jelgavas novadā jau trešdien, 25. martā, notiks pirmā attālinātā domes sēdē.
  • Par nepieciešamību domes sēdēs un komitejās strādāt attālināti lems arī Bauska.
  • Risinājumus, kā retāk deputātiem pulcēties klātienē, meklē arī Kandavas novadā.
  • Kandavā gan bažas par deputātu spējām strādāt ar datoru.
  • Strādāt attālināti gribētu arī Ķekavas novada domes opozīcijas deputāti.
  • Ķekavas novads pašlaik saskaņo izmaiņas ar VARAM.  

Līdz ar ārkārtējo situāciju pašvaldību domes klātienē apmeklētājus praktiski vairs neapkalpo, un arī vairums domes darbinieku strādā attālināti. Pašreiz daudzviet tiek risināts jautājums, lai šajā laikā sēžu zālēs nepulcētos arī deputāti. Jelgavas novads testa režīmā darbu attālināti jau iemēģinājis.

Jelgavas novada domes priekšsēdētāja vietniece Ilze Vītola (Latvijas Zemnieku savienība) stāstīja, ka “līdzīgi kā Saeima šobrīd runā par attālināto darbību, mēs esam raduši šo iespēju, lai deputāti pieņem lēmumus un lai dome turpina savu darbu, tieši tāpat kā arī domes administrācija, jo mums jau ir bijušas divas vadītāju sanāksmes tiešsaistē”.

Jau trešdien attālināti notiks arī pirmā īstā sēde, un pret to neesot iebilduši ne pozīcijas, ne opozīcijas deputāti.

Par nepieciešamību domes sēdēs un komitejās krīzes laikā strādāt attālināti pēc opozīcijas pieprasījuma  šonedēļ lems arī Bauskas novada deputāti.

Bauskas novada domes priekšsēdētājs Arnolds Jātnieks (Latvijas Zaļā partija) sprieda, la deputāti par to noteikti vienosies, “jo šeit jau varētu būt tāda iespēja arī deputātam, ja viņš atrodas Rīgā vai citur, viņš domes sēdes laikā var pieslēgties pie mūsu domes sēdes internetā. Sekot līdzi un arī balsot internetā. Šādu nolikumu mēs pieņemsim, un es domāju, ka tas būtu tikai normāli arī nākotnei”.

Atšķirība gan ir tā, ka vienā pašvaldībā deputāti strādā ar savā rīcībā esošajām viedierīcēm, bet citviet gatavojas deputātu rīcībā nodot domes inventāru.

Risinājumus, kā pēc iespējas retāk deputātiem pulcēties klātienē, meklē arī Kandavas novadā, tomēr tur bažas mācot par prasmēm strādāt attālināti.

“Vai deputātiem tas liksies vai neliksies vienkārši, jo ne visi ir tādi, kas ar datoru ir uz ''tu''. Citi ir uz'' jūs''. Citi daudzreiz nemēdz pat izlasīt e-pastus,” atzina Kandavas novada domes priekšsēdētāja Inga Priede (Latvijas Zaļā partija).

Strādāt attālināti gribētu arī Ķekavas novada domes opozīcijas deputāti, kas jau trīsreiz ir iesnieguši pieprasījumu, tomēr joprojām, ievērojot nepieciešamos distancēšanās pasākumus, darbs notiekot klātienē.

Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire (bezpartejiskā) informēja, ka “šobrīd mēs skaņojam ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju juridiski korektu formulējumu un arī testējam atbilstošus tehniskos risinājumus, lai  deputāti likumā ''Par pašvaldībām'' noteiktajos gadījumos varētu piedalīties domes sēdēs attālināti un vienlaicīgi tiktu ievērota īpašā domes sēdes darba procedūra. Mēs arī ņemam vērā vēsturisko pieredzi, kad attālināto dalību deputāti sāka izmantot ļaunprātīgi.”

Ķekavas novadā iepriekšējā sasaukumā bija divi deputāti, kuri gadiem ilgi atradās ilgstošā komandējumā Spānijā, un domes sēdēs piedalījās attālināti, pret ko iebilda toreizējā opozīcija.

Pašlaik ministrijā tiekot gatavotas arī kopīgas norādes, kā juridiski korekti noformulēt  nepieciešamos grozījumus pašvaldību nolikumos. Kad tie būšot saņemti, arī Ķekavas pozīcijas deputāti būšot gatavi balsot par darbu attālinātajās domes sēdēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt