Panorāma

Iebilst pret J. Jurašu ģenerālprokurora atlasē

Panorāma

Vardarbība ģimenē pieaug

Uz devīto stāvu jākāpj kājām

Vairākos Rīgas namos nedarbojas lifts; pensionāriem uz 9. stāvu jākāpj kājām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Vairākās "Rīgas namu pārvaldnieka" (RNP) apsaimniekotajās ēkās nedarbojas lifti. Darbus kavē uzņēmums "Liftu alianse", kura īpašnieks iesaistīts kriminālprocesā par iespējamu krāpšanu un naudas atmazgāšanu. Līdz ar to iedzīvotāji spiesti uz devīto stāvu kāpt kājām.

Deviņu stāvu daudzdzīvokļu namā Rīgā, Pļavniekos, jau vairākas nedēļas nedarbojas lifts. Tas nozīmē, ka mājas devītā stāva iedzīvotājiem, kuri šeit pārsvarā ir pensionāri, jākāpj aptuveni 150 pakāpieni, lai tiktu mājās. 

"Mocāmies, mocāmies. Paši izjūtat, kā ir te uzkāpt uz devīto stāvu, ja vēl no veikala...

Man vēl tā, bet kaimiņš Toļiks, viņam 90 gadi, pavisam švaki," stāstīja nama devītā stāva iedzīvotājs Juris.

"Es varu vienu reizi uzkāpt augšā. Otrajā reizē katrā stāvā es atpūšos. Zvanu, saka, mēs neko nezinām, kad kas būs, neko nezina. Viņi tikai gaida, kad samaksās, vairāk neko, bet par cilvēkiem vispār nedomā," sprieda nama devītā stāva iemītnieks Anatolijs.

Uz lifta norādīts tālrunis avārijas situācijām. Tajā nekādu informāciju nedod, un aicina SIA "AVVA" kontaktus meklēt internetā. Taču arī Uzņēmumu reģistrā norādītais telefona numurs nepalīdz.

"Lifta nav, un neviens netaisās neko darīt. Netieku ne pie ārsta, ne uz procedūrām, nekur. Lejā es vēl tieku, bet augšā es nevaru uzkāpt," atzina piektā stāva iedzīvotājs Vitālijs.

"Es nezinu, tā ir kaut kāda tāda bezatbildība, bezkaunība," sprieda nama devītā stāva iedzīvotājs Juris.

Ēku apsaimnieko RNP. Uzņēmums par liftu apkopi pērn noslēdza astoņus miljonus eiro vērtu līgumu ar firmu "Liftu alianse", kuras īpašniekam Igoram Babkinam pieder arī SIA "AVVA". Babkinu februārī apcietināja, taču tagad viņiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi. Valsts policija kriminālprocesā izmeklē iespējamu krāpšanu lielā apmērā un naudas atmazgāšanu. Policija kratīšanu veica arī RNP. Kopš tā laika sadarbība ar "Liftu aliansi" pajukusi.

"Kopš faktiski janvāra nav iesniegts neviens akts, kas apliecinātu darbu izpildi. Sākot no 20. aprīļa šos dokumentus sāka iesniegt,

bet diemžēl maksājumu konts ir norādīts vienā, teiksim tā, maksājumu sistēmā. Pārbaudīt, ka šis konts pieder "Liftu aliansei", mēs nevaram," teica RNP valdes priekšsēdētājs Ernests Saulītis.

Jautāts, vai remontdarbi netiek veikti tādēļ, ka netiek maksāts, Saulītis noteica: "Es jau atbildēju. Tad ir jāiesniedz atbilstoši pierādījumi, ka tas konts ir viņiem, vai tā nav atkal kaut kāda iesaistīšanās naudas atmazgāšanā. Iesniedziet Latvijā vai citā Eiropas Savienības valstī reģistrētā kredītiestādē kontu, pierādiet, ka tas ir jūsu konts, un iesim tālāk."

Šobrīd RNP apsaimniekotajās mājās nedarbojas trīs lifti. Uzņēmums sola meklēt risinājumu un pieļauj iespēju, ka par darbu neizpildi līgumu ar "Liftu aliansi" varētu lauzt, taču lēmums par to pieņemts vēl nav. Līdz ar to nav arī atbildes, kad lifts ēkā Pļavniekos atkal darbosies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti