Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Referendumu Satversmes maiņai vēl nerīkos

Dienas ziņas

Meža cūkas jāaprok vai jāsadedzina

Kurmenē atslēdz fiksētās telefonu līnijas

Vairākos pagastos atslēdz fiksētās telefonu līnijas

No šā gada 1.marta Vecumnieku novada Kurmenes pagastā atslēgtas “Lattelecom” fiksētās telefonu līnijas. Jaunās pārmaiņas lielākās galvassāpes rada senioriem, kas bija biežākie stacionāro telefonu izmantotāji. Tāpat fiksētā tālruņa līnijas tiekot slēgtas mazajās centrālēs Kuldīgas novada Gudenieku, Kurmales un Rumbas pagastos.

Kā skaidro “Lattelecom”, Kurmenes pagastā šī pakalpojuma nodrošināšanai izmantotās tehnoloģijas un infrastruktūra ir tehnoloģiski novecojusi un vairs nav izmantojama pakalpojuma sniegšanai. Turklāt to nav iespējams atjaunot vai nomainīt ar tādu resursu ieguldījumu, kas būtu samērīgs un atbilstošs pakalpojuma tehnoloģijas atjaunošanai vai nomaiņai.

To, cik Latvijā ir stacionārā telefona abonementu, “Lattelecom” neatklāj, jo tas esot komercnoslēpums.

Pagasta pārvaldes darbu fiksētās telefonlīnijas atslēgšana neietekmēšot, jo, taupot līdzekļus, no stacionārajiem telefoniem atteikušies jau 2016.gadā. Tomēr šāds “Lattelecom” solis raisījis neizpratni.

“Mēs pagastā paši nesaņēmām nekādus paziņojumus. Uzzinot no iedzīvotājiem, ka tiks slēgts šis pakalpojums, bija izbrīns, kāpēc un kādā sakarā,” stāsta Kurmenes pagasta pārvaldes vadītājs Agris Kondrāts.

Tomēr daudzi lauku ļaudis, īpaši seniori, joprojām izmantojuši stacionāros telefonus. Tāpēc februāra sākumā saņemtais paziņojums par fiksētās telefonlīnijas atslēgšanu Vecumnieku novada Kurmenes pagastā bijis nepatīkams pārsteigums.

“Protams, ka manai mammai, kurai tikko palika 94 gadi. Vecam cilvēkam ir diezgan grūti apgūt jaunas tehnoloģijas. Mēs iegādājāmies viņai mobilo telefonu, protams, to visvienkāršāko ar podziņām. Atbildēt uz zvanu viņa ir iemācījusies, bet piezvanīt viņa neprot. Protams, tie ir lieki sarežģījumi,” stāsta Kurmenes iedzīvotāja Sarmīte Ķīse.

Kurmenes Tautas namā stāsta, ka turpmāk sarežģītāk būs iesaistīt iedzīvotājus arī dažādos pagasta rīkotajos pasākumos, jo mobilo telefonu numuri nav publiski pieejami. Arī pagasta doktorātā ir stacionārais telefons, un līdz ar to arī fakss kļuvis tikai par vēstures liecību.

“Pa parasto telefonu bija vieglāk sarunāties, jo cilvēki ir pieraduši, ka par visu jāmaksā, un baidās ilgi runāt. Bieži vien tajos mobilajos telefonos ir mazi tie cipariņi, un to ir grūti saredzēt. Parastajā telefonā tas bija ērtāk un vieglāk,” saka ārsta palīdze Vera Šahnova.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt