Dienas ziņas

Saulkrastu novadam jāveic papildu izvērtēšana

Dienas ziņas

Saeima iekļauj Skulti Limbažu novadā

Pēc pirmās vakcīnas devas slimo

Vairākos aprūpes centros ar Covid-19 saslimst vakcinētie iemītnieki

Pēc pirmās vakcīnas devas ar Covid-19 saslimuši iemītnieki un darbinieki vairākos sociālās aprūpes centros. Slimība rit viegli vai bez simptomiem. Tas, ka pansionātu iemītniekiem un darbiniekiem ir vīruss, atklājies, veicot eksprestestus.    

 ĪSUMĀ:

  • Centra “Gudenieki” pirmo poti saņēma 43 klienti no 45.
  • Tagad Covid-19 konstatēja 21 klientam un 5 darbiniekiem.
  • “Gudenieku” vadītājs: Visiem saslimšana ir viegla, nav nopietnu simptomu.
  • Pēc pirmās vakcīnas devas centrā "Derpele"  Covid-19 skāris 21 no 48 klientiem.
  • Hospitalizācija nevienam nav nepieciešama.

Valsts sociālās aprūpes centra "Kurzeme" filiālēs vakcinācijas pirmā kārta beidzās 24. februārī. Pirmo poti “Gudeniekos” saņēma 43 klienti no 45.

Tagad ar Covid-19  saslimusi aptuveni puse iemītnieku un daļa darbinieku.

“Eksprestestēšana ir ļoti vērtīga lieta, jo [slimības] pazīmju nav nekādu. Ne klepus, ne iesnas, nekas. Konstatējām eksprestestos,” stāstīja valsts sociālās aprūpes centra “Kurzeme” direktors Visvaldis Gūtmanis.

Viņš stāstīja, ka parastie testi atklāja saslimšanu diviem darbiniekiem, un pēc tam – 11 klientiem.

Un kopumā līdz šim Covid-19 konstatēja 21 klientam un pieciem  darbiniekiem.

“Gudenieki” ir viena no filiālēm, kur gandrīz gadu izdevās izvairīties no infekcijas. Pērn pavasarī ar Covid-19  tur slimoja tikai divi darbinieki.

Pansionāta iemītnieki un darbinieki saņēma “AstraZeneca” poti. Otro devu plānots sākt potēt 7. aprīlī. 

Zāļu valsts aģentūra norāda – vakcīna pasargā no smagas slimības gaitas un nāves. Tā iedarbina imūnsistēmu.

“Tas pierādās praksē, ka dod pietiekami lielu efektu.  Jo nevienam nav augstas temperatūras. Ir bijuši divi gadījumi, kur pēc vakcinācijas temperatūra ir 37,2. Uzskatu, ka bija vērts, mēs jūtamies salīdzinoši mierīgāk. Jo visi, kas bija pēc plāna, ir vakcinēti un gaida nākamo, otro kārtu. Ir arī klienti, kuri ir pārslimojuši, kuriem ir antivielas, kuri pēc zināma laika  tiks vakcinēti,” stāstīja Gūtmanis.

Pēc pirmās vakcīnas devas saslimusi daļa klientu arī sociālās aprūpes centrā "Derpele" Bauskā. Arī šo filiāli līdz šim bija izdevies pasargāt, un nekas neesot liecinājis par infekcijas izplatību. Taču šonedēļ atklāts, ka Covid-19 skāris 21 no 48 klientiem.

Sasirgušajiem sākotnēji nebija simptomu. Tagad dažiem parādījies neliels klepus un temperatūra, taču saslimšanas gaita nav smaga un hospitalizācija nevienam nav nepieciešama.

KONTEKSTS:

Covid-19 krīzē gadu mijā bija smagi skarti  pansionāti un sociālās aprūpes centri. Pāris mēnešos bija vairāk nekā 4000 saslimušo – pansionātos nespēja apturēt Covid-19 izplatīšanos. Tāpēc tieši sociālo aprūpes centru klienti un darbinieki ir otrā prioritārā grupa pēc mediķiem, kuri sāka saņemt vakcīnas pret Covid-19 pēc mediķiem.

Martā Covid-19 uzliesmojumi pansionātos gājuši mazumā, un infekcija pašlaik vairs neizplatās milzīgā ātrumā.

Līdz 15. martam vakcinēti 8918 ilgstošas sociālās aprūpes centru darbinieki un klienti, kas pēc Labklājības ministrijas sniegtās informācijas par ilgstošas sociālās aprūpes centru iedzīvotāju un klientu daudzumu veido 67% no kopējā 13 000 centros mītošo un strādājošo cilvēku skaita. Šobrīd ir vakcinēti 2850 sociālās aprūpes centru darbinieki un 6114 sociālās aprūpes centru klienti.

Tā kā saslimstība ar Covid-19 Latvijā kopumā nemazinās, ārkārtējā situācija ir pagarināta līdz 6. aprīlim, ieskaitot arī Lieldienu brīvdienas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti