Panorāma

Panorāma

Panorāma

Dziesmai «Uzsniga sniedziņš balts» - 30!

Vairāki zīdaiņi no Kapseļu ielas nonākuši audžuģimenēs

Vairāki zīdaiņi no Kapseļu ielas nonākuši audžuģimenēs

Gandrīz visi Kapseļu ielas bērni ir nonākuši audžuģimenēs un gadu miju varēs sagaidīt ģimeniskā atmosfērā. Sabiedriskie mediji, izgaismojot ikdienu valsts sociālās aprūpes centra “Rīga” filiālē, ar plašo rezonansi ir ne vien pamudinājuši amatpersonas domāt par izmaiņām sistēmā, bet arī paātrināta vairāku zīdaiņu nokļūšana audžuģimenēs.

Dobeles bāriņtiesas vadītāja atzīst, ka par meitenīti ar veselības problēmām, kuras dvīņumāsa ir adoptēta, līdz vairāk nekā divu gadu vecumam neviens nebija izrādījis interesi. Audžuģimeni izdevies atrast tieši pateicoties informācijai par bērnu Latvijas Televīzijā. 

"Iepriekš mums nebija iespējas. Neviena ģimenīte nepieteicās uzņemt savā ģimenē šo bērniņu," saka Dobeles novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Sandra Lapinska - Leiere. "Droši vien pateicoties televīzijas sižetam, izdevās atrast bērniņam mājas. Pieteicās divas audžuģimenes, kuras būtu gatavas uzņemt šo bērniņu (..) veicām sarunu nopietnu ar Tukuma audžuģimeni, šai audžumammai ir arī mediķa izglītība un tas arī bija viens no iemesliem, kāpēc uz šo Tukumu," norāda Lapinska - Leiere.

Divgadīgā meitenīte no Dobeles audžuģimenē dzīvo kopš decembra vidus. Līdzīgi arī gadu vecais puisītis no Rīgas pašvaldības. Puisītis Kapseļu ielā bija dzīvojis vairāk nekā gadu - kopš pašas dzimšanas. Novembra vidū pusēnu bija gatava uzņemt audžuģimene. Rīgas bāriņtiesa tikai mēnesi vēlāk pieņēma lēmumu atļaut bērnu ievietot audžuģimenē.

Arī gadu vecā meitenīte, kuras vecākiem aizgādības tiesības tika pārtrauktas maijā, pēc vairāk nekā pusgadu ilgas dzīvošanas bērnunamā, ir nokļuvusi audžuģimenē. Meitenīti regulāri apciemoja mamma, taču aizgādības tiesības viņai joprojām nav atjaunotas. Rīgas bāriņtiesa pirms dažām dienām – 28. decembrī pieņēmusi lēmumu bērnu nodot audžuģimenei.

Arī puisēns, kas raidījuma "Aizliegtais paņēmiens" filmēšanas laikā dzīvoja Kapseļu ielas institūcijā, tagad dzīvo ar tēvu, kam atjaunotas aizgādības tiesības. Tāpēc viņš atgriezies mājās.

Vienīgais no oktobrī filmētajiem zīdaiņiem, kas joprojām nav nokļuvis ģimenē, ir šī gada aprīlī dzimusī meitenīte. Viņai nepieciešamas vairākas operācijas. Bērna vecāki par zīdainīti neizrāda interesi. Septembrī bāriņtiesa lēmusi celt prasību tiesā aizgādības tiesību atņemšanai.

Pašlaik institūcijās ievietoti 28 Rīgas pašvaldības bērni līdz trīs gadu vecumam. 49 mazuļi līdz trīs gadu vecumam uzturas audžuģimenēs. Savukārt 65 Rīgas pašvaldības mazuļi līdz 3 gadu vecumam ir aizbildnībā.

Jau ziņots, ka par vardarbību, bērnu potenciālu degradēšanu un pamešanu vientulībā VSAC "Rīga" filiālē Kapseļu ielā Latvijas Radio kopā ar Latvijas Televīziju vēstīja pirms mēneša. Pēc šī eksperimenta, tiesa, balstoties arī uz pašas LM veiktas pārbaudes rezultātiem un konstatētiem pārkāpumiem bērnunamā, no amata atstādināja divas amatpersonas – Ziņinu un Pauderi.

LM solīja disciplinārlietā lemt ne vien par darba attiecību atjaunošanu vai pārtraukšanu, bet arīdzan par iespējamu savākto pierādījumu nodošanu Valsts policijai kriminālprocesa ierosināšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti