Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Intervija ar Māri Mančinski

Telefonintervija ar Arti Kamparu

Vairāki «Vienotības» politiķi: ES lietu ministra postenis nav vajadzīgs

Nākamajā valdībā nav vajadzīgs jauns Eiropas Savienības (ES) lietu ministra postenis, intervijās Latvijas Radio un Latvijas Televīzijā atzina vairāki "Vienotības" politiķi.

Partijas „Vienotība” ģenerālsekretārs Artis Kampars  intervijā LTV raidījumā „Rīta Panorāma” noraidīja izskanējušo informāciju, ka nākamajā valdībā veselības ministra amatu varētu ieņemt finanšu ministrs Jānis Reirs, savukārt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra – Salaspils mērs Raimonds Čudars. „Maigi runājot, sižets bija balstīts uz nepārbaudītu informāciju un baumām,” par mediju ziņām sacīja Kampars.

Viņš akcentēja, ka par Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāju Ojāru Ēriku Kalniņu (“Vienotība”), Reiru un Čudaru nākamās valdības un šo amatu kontekstā nav runāts.

Arī aizejošās valdības premjere Laimdota Straujuma ("Vienotība") uzsvēra, ka politikas kuluāros nav bijušas sarunas par ES ministra amata izveidi. Viņasprāt, šāds postenis ir lieks, jo sevišķi, pēc prezidentūras ES, kad tas var būt bija vairāk vajadzīgs.

ES lietu ministra portfeļa izveide bija aktuāla pagājušajā gadā, kad Latvija bija ES padomē prezidējošā valsts. Tas būtu atvieglojis gan premjera, gan ārlietu ministra darbu, intervijā Latvijas Radio norādīja deputāts Kalniņš.

Savukārt tagad šādam ministram nebūtu jēgas. “Es neredzu, ko tāds ministrs darītu, jo mums nozaru ministriem ir galvenā atbildība aizstāvēt savas ministrijas Eiropā, Briselē. Es tam neredzu jēgu,” sacīja Kalniņš. Viņaprāt, šāda portfeļa izveide ir kārtējās baumas valdības veidošanas procesā.

Jau ziņots, ka "Vienotība" ar Zaļo un zemnieku savienību arī pirmdien, 25.janvārī, vēl nevienojās par atbildības jomu sadalījumu jaunajā valdībā. Taču "Vienotība" ir gatava atteikties no prasības vadīt Tieslietu un Satiksmes ministriju, pretī iegūstot citu ministriju vadības grožus - Veselības ministrijas un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM).

Šāds piedāvājums gan nav guvis Kučinska atsaucību, kurš nākamājā valdībā vēlas saglabāt vairākus līdzšinējos ministrus, tai skaitā veselības ministru Gunti Belēviču. Arī Nacionālā apvienība nav gatava "Vienotībai" atdot VARAM.

"Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa apgalvoja, ka partija noteikti neplāno iet opozīcijā, bet gan turpināt meklēt kompromisus, lai strādātu jaunajā valdībā.

"Ja šis "Vienotības" izteiktais kompromisa piedāvājums nebūs pieņemams, tad politiskais spēks sagaida citu piedāvājumu no premjera amata kandidāta," teica Āboltiņa.

Kučinskis pauž apņēmību turpināt, norādot - "neapmierināts partneris nav labs partneris".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti