Dienas ziņas

Lauksaimnieki cer uz lauku ceļu sakārtošanu

Dienas ziņas

Iecavā pieaug interese par ēku siltināšanu

Nodibina Pierīgas pašvaldību apvienību

Vairākas vietvaras neredz jēgu Pierīgas pašvaldību apvienībai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Pierīgas pašvaldību apvienībā, ko ceturtdien, 22.oktobrī, dibinās 10 pašvaldības, nav Babītes un Stopiņu. To vadītāji uzskata, ka pietiek jau ar Latvijas Pašvaldību savienības darbu, kas gan esot jāuzlabo.

Pierīgas pašvaldības dibina jaunu apvienību, lai aktīvāk spētu aizstāvēt lokālās intereses, ko pietiekami nespējot nodrošināt Pašvaldību savienība. Taču atsevišķas vietvaras pagaidām šajā jaunajā veidojumā nav iesaistījušās.

Viena no tām ir Stopiņu novada pašvaldība, kuras vadītājs Jānis Pumpurs norāda, ka neredz vajadzību pēc vēl vienas apvienības, jo šobrīd jau kas līdzīgs Pierīgā darbojas. “Veidojums kā tāds vispār ir atzīstams pozitīvi, jo pašvaldību intereses, sevišķi Pierīgā, atšķiras no citu novadu interesēm, un tās, protams, ir jāaizstāv. Mums Pierīgā izveidojusies tāda Pierīgas izglītības, kultūras un sporta pārvalde, kurā esam apvienojušās dažas pašvaldības. Un mums kopēji mērķi tieši risināt šos jautājumus, kas ir saistīti ar izglītību. Un es domāju, ka tai būtu vienkārši jāpaplašina funkcijas un jāpiedalās tām pašvaldībām, kuras nevēlas piedalīties,” skaidro Pumpurs.

Patlaban gan Pumpura minētajā apvienībā neesot Carnikavas novada, kas šobrīd aktīvi dibina jauno Pierīgas pašvaldību apvienību.

Savukārt Mārupes novada domes vadītājs Mārtiņš Bojārs skaidro, ka dibināšanā vēl Mārupe nepiedalās, jo par dalību apvienībā vēl jānobalso deputātiem nākamās nedēļas domes sēdē. Atbalsts gan esot, sekojoši arī Mārupi jau teju varot ieskaitīt Pierīgas pašvaldību apvienībā.

“Valstiski ir izveidojies tā, ka nepieciešams pašvaldībām apvienoties un veidot lokālas apvienības, lai tomēr tās sadzirdētu. Ja mēs ejam katra pašvaldība, tas ir par maz. Pašvaldību savienībai jāpārstāv kopīgais viedoklis, tur viedokļi jāsaskaņo. Valdība runā atsevišķi ar lielajām pilsētām, ar piejūras reģioniem atsevišķi, bet mēs, Pierīga, esam tā pelēkā zona. Ļoti daudz problēmu, kas ir raksturīgas Pierīgai, tāpēc apvienībai ir jābūt,” saka Bojārs.

Babītes novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ence skaidro, ka viņa pašvaldība apvienībā neiesaistās, jo vietvaru intereses visā valstī jau pārstāv pašvaldību savienība. Pēc viņa domām, sadrumstalota pašvaldību organizāciju sistēma nenesīs neko labu: “Es neredzu praktisko iegumu no šīs apvienības darbības. Nu, būs cilvēks, kurš skries un darīs, bet es neredzu sauso atlikumu. Dalības maksa būtu sīkākais, bet es neredzu, ko šādi var panākt. Tā mēs devalvējam Pašvaldību savienību ar šādām apvienībām.”

Latvijas Universitātes asociētā profesore, pašvaldību lietu eksperte Inga Vilka tikmēr norāda, ka vairākas pašvaldību apvienības pēc to lokālas piederības neveido tikai sadrumstalotu ainu, bet gan varētu palīdzēt risināt specifiskākas problēmas, jo kopumā valstī pietrūkst sadarbības.

Pierīgas pašvaldību apvienības dibināšanas sapucē ceturtdien pieņemti statūti un par vadītāju ievēlēta Carnikavas novada domes priekšsēdētāja Daiga Jurevica. Par apvienības dibinātājbiedrēm kļuvušas desmit Pierīgas pašvaldības. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti