Vairākās valstīs audzināšanas metožu dēļ latviešiem atņem bērnus

Pagājušā gada laikā Norvēģijā, Zviedrijā, Nīderlandē un citviet reģistrēti vairāki gadījumi, kad kultūras un audzināšanas metožu atšķirību dēļ latviešu ģimenēm atņemti bērni. Tāpat aprūpes tiesības atņemtas vecākiem, kuri atvasēm nespēj nodrošināt atbilstošus dzīves apstākļus.

Ārlietu ministrijas Valsts sekretārs Andris Teikmanis uzsver nepieciešamību ārvalstīs dzīvojošo latviešu ģimenēm pievērst uzmanību ne tikai valsts atšķirīgajai sociālo iestāžu praksei un tradīcijām, bet tās arī rūpīgi izvērtēt.

Teikmanis norāda, ka gadījumos, ja ģimenei ārvalstīs atņemts bērns, ministrija var sekot līdzi notikuma attīstībai, taču tai nav tiesību iejaukties ārvalstu bāriņtiesu darbībā. „Pietiekami daudzās latviešu ģimenēs uzšaut pa dibenu neliekas nekas īpašs. Norvēģijā, tas varētu būt pietiekami, lai bērns tiktu atņemts. Ar to katrā ziņā jārēķinās, pirmkārt, pašām ģimenēm. Un mans ieteikums būtu arī šādos gadījumos ļoti cieši sadarboties ar attiecīgās valsts sociālajām iestādēm, kas izvērtē šādus gadījumus, jo tiešām vietējās tradīcijas ir citas, izvērtējums balstīts uz citiem apsvērumiem. Tās tradīcijas, ar ko bērns ir izaudzis ģimenē Latvijā, nedarbosies,” Teikmanis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt