Dienas ziņas

Paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks atkritumu poligonā

Dienas ziņas

«Tautas panorāma» rīt Neretā, Viesītē un Lubānā

Izvāc riepas no Papes dabas parka

Vairākās talkās Papes dabas parku atbrīvos no padomju «mantojuma»

Papes dabas parka teritorijā atrodas unikālas dabas un kultūrvēsturiskās vērtības, kas saglabājušās neskartajā vidē un kas piesaista ekotūristus no daudzām valstīm. Taču daļā no piejūras un ezera teritorijas savulaik atradies padomju armijas militārais poligons, par ko vēl aizvien liecina apjomīgie riepu kalni. Šoruden Dabas aizsardzības pārvalde vairākās talkās plāno atbrīvot dabas parku no nevēlamā piesārņojuma.

Riepu kalni bijušajā Papes poligonā saglabājušies vēl no pagājušā gadsimta astoņdesmito gadu vidus. Tas ir padomju armijas atstātais militārais mantojums. Tolaik no riepām jūrā, Papes ezerā un tā apkārtnē veidoti gan maketi, gan tās kalpojušas kā pamats dažādu mērķu izvietošanai.

“Bija savilktas gan bruņumašīnas, gan haubices, gan arī veci lidmašīnu vraki. Šeit bija kārtīgs poligons gan jūrā, gan sauszemē,” atzina Rucavas novada domes priekšsēdētājs Jānis Veits.

Aplēses liecina, ka poligona teritorijā sakrājies aptuveni 50 tonnas riepu. Vairāk nekā 30 gadu laikā tās apaugušas ar zāli un krūmiem, bet daļa iegrimusi ezera dūņās. Tās ir visur - atzina Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki, kuri kopīgā talkā uzsākuši Papes dabas parka lieguma teritorijas atbrīvošanu no piesārņojuma.

Talkas laikā no riepām tiek atbrīvota ezera piekraste un tai piegulošais zemes gabals, kas pieder pensionētai skolotājai. Viņa jau pavasarī lūgusi pēc palīdzības teritorijas sakopšanā gan pašvaldību, gan Lielās talkas organizatorus, jo pretējā gadījumā tiktu uzlikts sods.

“Dabas parkā nedrīkst būt riepas, tas ir vides piesārņojums. Sazinājāmies ar cilvēku, kam pieder šī zeme, un secinājām, ka jānāk valsts pārvaldes iestādei palīgā,” pastāstīja Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektora vietniece dabas aizsardzības jomā Gunta Gabrāne.

Pirmajā talkā izvilkts vairāk nekā 700 riepu, kas ir tikai neliela daļa. Līdz oktobra nogalei plānotas vēl divas talkas, kurās aicināts arī ikviens interesents.

Dabas aizsardzības pārvalde sola, ka savāktās riepas vēl šoruden aizvedīs utilizācijai sertificētam atkritumu apsaimniekotājam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt