Pusdiena

No vandaļiem fotoradarus sargās modernas tehnoloģijas

Pusdiena

Pusdiena 19.11.2017

Sešas stundas rindā, lai klātienē pierakstītos pie acu ārsta

Vairākas stundas rindā, lai klātienē pierakstītos pie acu ārsta

Vai tā ir normāla situācija, ka, lai klātienē pierakstītos pie sava acu ārsta pieraksta atvēršanas dienā, slimnīcā rindā jāgaida vairākas stundas. Ar šādu situāciju saskārusies kāda sirmgalve Rīgas Austrumu slimnīcā Oftalmoloģijas klīnikā. Kā noskaidroja Latvijas Radio vispirms sieviete centusies sazvanīt slimnīcu, un kad tas nesanāca, turp devās pati.

 

 

Šāds mikroblogošanas vietnes „Twitter” lietotājas Anitas Cimmermanes ieraksts parādījās ceturtdien, uz ko atsaucās arī veselības ministre Anda Čakša.

 

 

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas vadītāja Egita Pole norāda – slimnīca uzsākusi lielas pārmaiņas pacientu apkalpošanā. Oftalmoloģijas klīnika palikusi pēdējā Rīgas Austrumu slimnīcā, kur vēl notiek pieraksta atvēršana vienā dienā, un jauno sistēmu šajā klīnikā plānots ieviest mēneša laikā.

Viņa arī slimnīcas vārdā atvainojās pacientiem par ko, ka šāda situācija arvien iespējam. Tāpat arī Egita Pole norādīja, ka Rīgas Austrumu slimnīcai valsts devusi papildu naudu ambulatoro kvotu palielināšanai, proti, papildu speciālistu konsultācijām.

Pole norādīja, ka šāda situācija nevar būt un pacientiem nebūtu fiziski jāsēž rindās.

 Tiesa, protams, pacienti arī varēja citā veidā pierakstīties, piemēram, zvanot, taču, iespējams, vecāka gada gājuma cilvēki, apzinoties, ka sazvanīt klīniku pieraksta dienā būs grūti, devās klātienē reģistrēties. Cilvēki ceturtdien Oftalmoloģijas klīnikā pierakstīties pie ārsta sanākuši jau pulksten 7 rītā.

Arī veselības ministre Andai Čakša norāda, ka Austrumu slimnīcā šobrīd būtiska ir tieši pieraksta sistēma sakārtošana, un pēc ministrijas rīcībā esošajām ziņām – tas notiek.

“Uzlabojumi nāk pamazām, ņemot vērā, ka kvotas pārskatām ik pēc trīs mēnešiem, veidojas situācija, ka pakalpojumus piedāvā regulāri, un nevar būt tā, ka “izmet kvotu, tā nav paredzēts,”sacīja ministre.

Ieraksts tviterī gan arī uzdod jautājumus par rindu garumu nākamgad, konkrētajai pacientei pie acu ārsta jāgaida būs četrus mēnešus. Ar ieraksta autori Latvijas Radio neizdevās sazināties, tāpēc detalizētāku ziņu par vizīti nav.

Arī Latvijas Radio nolēma pārliecināties, kādas ir gaidīšanas rindas, piezvanot uz Rīgas Austrumu slimnīcas vienoto pierakstu tālruni. Izrādījās, ka Biķernieku slimnīcā pie oftalmologa par valsts naudu var pierakstīties janvāra beigās vai februāra sākumā, ja nav vēlmes pierakstīties pie konkrēta ārsta.

Vai veselības aprūpei nākamgad plānotais miljards eiro, kas absolūtos skaitļos ir lielākais budžets šai nozarei, mazinās rindas, veselības ministre atbild, ka rindas nākam gadu varētu mazināties par 15 procentiem. Tiesa, nevar atbildēt, vai visās nozarēs, jo tas būs atkarīgs, vai slimnīcām pietiks cilvēkresursu, lai lielākā apmērā veselības pakalpojumus sniegtu.

2 komentāri
Anonīms lietotājs 19293
Ar reformām nebūs līdzētd, vajag revolūciju, vecos padomju produktus jādzen prom, jo tie par automatizāciju neko nezin. Norvēģijā vispār nav cilvēku kas reģistrē, visu dara dators
Juris
Mans rekords bija 2 gadi! Bardaks Čākšiņ! Kā nopietnāks izmeklējums- tā gaidi.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti